Kontakt z TPD

ul. Narutowicza 54
20-016 LUBLIN
tel.: (81) 532 35 16
tel./fax: (81) 532 39 43
e-mailtpdlublin@interia.pl

Galeria zdjęć

 • 1.jpg
 • 2.jpg
 • 3.jpg
 • 4.jpg
 • 5.jpg
 • 6.jpg
 • 7.jpg
 • 8.jpg
 • 9.jpg
 • 10.jpg
 • 11.jpg
 • 12.jpg
 • 13.jpg
 • 14.jpg
 • 15.jpg
 • 16.jpg
 • 17.jpg
 • 18.jpg
 • 19.jpg
 • 20.jpg

Partnerzy TPD

 • slide_1.jpg
 • slide_2.jpg
 • slide_3.jpg

Aktualności_2011

2011

3 GRUDNIA 2011 roku - Koło Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą zorganizowało seminarium "Rodzicielstwo w cukrzycy - mity i rzeczywistość".

Zarząd Oddziału Regionalnego uhonorował Panią Jadwigę Gruba, wieloletnią przewodniczącą koła, Specjalną Odznaką "PRZYJACIELA DZIECKA".

 

W dniach 2,3,4 grudnia 2011 r. - prowadzimy zbiórkę żywności w Lubelskich sklepach, zapraszamy wolontariuszy do pomocy.

 

Zapraszamy do odwiedzania nas na Facebooku

 

27 listopada 2011 r. - rusz Wielka uliczna zbiórka darów w ramach Akcji Pomóż Dziecim Przetrwać Zimę . TPD jest współorganizatorem akcji. Podobnie jak w roku 2010 tak i teraz nasz przedstawiciel Pani Iwona Łysakowska będzie kierować głównym magazynem akcji. Na potrzeby naszych podopiecznych uruchomoiny zostanie również magazyn TPD. Jeśli potrzebujecie pomocy zapraszamy.

 

W dniach 13-15 października 2011 roku odbywała się w Lublinie V Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa "Problemy diagnostyki, rehabilitacji i rozwoju dziecka niepełnosprawnego". Nasz Oddział miał swój wkład w konferencję .Zaprezentowaliśmy tam dwa tematy:

"STAŁA EDUKACJA W ZAKRESIE DIETY BEZGLUTENOWEJ JAKO NIEZBĘDNY ELEMENT W LECZENIU CELIAKII" Barbara A. Cichańska, Krajowy Komitet Kół Przyjaciół Dzieci na Diecie Bezglutenowej

"Towarzystwo Przyjaciół Dzieci jako nowoczesna i mobilna organizacja, a zarazem ważne ogniwo społeczeństwa obywatelskiego" Irena Kasperska-Dwórnik, Prezes Oddziału Regionalnego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Lublinie

 

W dniach 23 - 24 września 2011 r. - wraz z Lubelskim Bankiem Zywności będziemy brać udział
w zbiórce w Lubelskich sklepach. Serdecznie zapraszamy wolontariuszy do udziału w zbiórce , przypominamy że artykuły spozywcze wydajemy nastepnie naszym podopiecznym
jak i przekazujemy do Środowiskowych Ognisk Wychowawczych w Lublinie i Dysie.

 

28 sierpnia 2011 r. - odbył się w Parku Ludowym 5 już festyn "Bezpieczny powrót do szkoły". Imprezę poprowadziła Ewa Dados, której los dzieci i ich bezpieczeństwo nie jest obojętne.
W programie były występy Sumo i zapasów, występy taneczne dziewcząt z klubu na Łęgach, pokazy PCK, konkursy z nagrodami prowadzone przez Komendę Miejską Policji i TPD, zabawy dla najmłodszych organizowane przez Akademię Rodzica, malowanie twarzy, poczęstunek, losowanie nagrody głównej (roweru) i 10 plecaków z wyprawką szkolną. Dzieci mogły bawić się przy muzyce, spróbować swoich sił na macie i wsiąść do radiowozu. W czasie trwania festynu przypominaliśmy podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze, podczas jazdy rowerem
jak i przypominaliśmy rodzicom jak dbać o własne pociechy. Rozdaliśmy ponad 500 światełek odblaskowych, kamizelek, smyczy odblaskowych itp. Wszystkim przybyłym serdecznie dziękujemy, dziękujemy współorganizatorom i sponsorom. Podziękowania dla wolontariuszy
i wszystkich zaangażowanych w organizację. Zapraszamy za rok!

 

18 lipca 2011 r. - rozpoczął się w naszej placówce projekt "Na cztery łapy", który wraz z 6-cioma innymi projektami zwyciężył w ogólnopolskim konkursie "Na tropie niewidzialnej ręki" zorganizowanym przez Fundację BNP Paribas Fortis. Polega on na szerzeniu wśród dzieci idei wolontariatu oraz pomocy bezdomnym zwierzętom. Dlatego nasi podopieczni w najbliższych dniach będą zbierac karmę, koce i ręczniki dla zwierząt (rzeczy można przynosić do biura TPD). Podczas zajęć uczestnicy poszerzają swoją wiedzę o zwierzętach oraz środowisku naturalnym,
ale również przyjemnie spędzają czas na zabawach w wodzie i odwiedzając lubelskie egzotarium.

 

Zapraszamy do udziału w XV Jubileuszowej Edycji Konkursu Plastycznego "pomaluj życie
na novo". Konkurs ten jest skierowany do osób (dzieci i dorosłych) chorych na cukrzycę oraz członków ich rodzin. Organizatorami są: Novo Nordisk Pharma Sp. z o.o., Polskie Stowarzyszenie Diabetyków oraz Towarzystwo Przyjaciół Dzieci.

Poniżej znajdziecie (w formacie PDF) wszystkie niezbędne informacje oraz plakat promujący Konkurs. Wystarczy kliknąć link i pobrać plik, zapisać lub wydrukować. 

PLIKI DO POBRANIA:

Oświadczenie - zgoda (niepełnoletni uczestnik) (.pdf)

Oświadczenie - zgoda (pełnoletni uczestnik) (.pdf)

Regulamin uczestnictwa (.pdf)

Plakat promujący konkurs (.pdf)

 

23 czerca 2011 r. - TPD brało udział w Ekopikniku. Nasze stoisko to zabawy, konkursy, malowanie twarzy. Mimo brzydkiej pogody i padającego deszczu zabawa była fajna.

 

Z okazji Dnia Dziecka naszym podopiecznym i wszystkim dzieciom najlepsze życzenia: kolorowych snów....uśmiechu od ucha do ucha....pięknych bajek
na dobranoc....co dzień nowych przygód...butów siedmiomilowych.....
gwiazdki z nieba.......wspaniałych przyjaciół......
wesołej rodzinki....serc gorących jak słońce

składają Zarząd, pracownicy oraz przyjaciele TPD

 

Od dnia 4 kwietnia 2011 r. do 22 grudnia 2011 r. - w siedzibie Środowiskowego Ogniska Wychowawczego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Lublinie realizowany jest program "Prowadzenie działań na rzecz dzieci uczestniczących w pozalekcyjnych programach opiekuńczo-wychowawczych z elementami informacyjno-edukacyjnymi w zakresie rozwiązywania problemów alkoholowych".


*Program finansowany jest przez Gminę Lublin zgodnie z umową nr ZSS.UZ.II.5260-3-12/2011.

 

Od dnia 15 kwietnia do 30 listopada 2011 r. - w siedzibie Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Lublinie realizowany jest program "Warsztaty umiejętności rodzicielskich przygotowujących rodziców do wychowywania dzieci bez stosowania przemocy" *Program finansowany jest przez Gminę Lublin.

Zapisy prowadzone są w siedzibie Towarzystwa przy ul. Narutowicza 54 w Lublinie.

 

30 marca 2011 roku - odbył się XVI Regionalny Zjazd Delegatów Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, odznaczono osoby wyrużniające się swoją pracą na rzecz dzieci wybrane zostały nowe władze, podjęto plan działania na lata 2011-2014.

Skład Zarządu:

Irena Kasperska-Dwórnik - Prezes Zarządu

Ewa Krawczyk-Mączka - Wiceprezes Zarządu

Iwona Łysakowska - Wiceprezes Zarządu

Grzegorz Bednarz - Sekretarz Zarządu

Hass Helena - Skarbnik Zarządu

Wiesława Woźniak - Członek Zarządu

Włoch Piotr - Członek Zarządu


Skład Komisji Rewizyjnej:

Mariola Cieślak - Przewodnicząca KR

Izabella Zygmunt - Wiceprzewodniczaca KR

Beata Adasik - Sekretarz KR


Wszystkim serdecznie gratulujemy nominacji i życzymy dużo powodzenia i satysfakcji w pracy codziennej.

 

Z okazji Dnia Kobiet serdeczne życzenia dla wszystkich małych i dużych Pań,
a do życzeń dzieci dołączyły własnoręcznie wykonane kartki.

 

28 kwietnia 2011 r. - po raz 13 odbył się koncert charytatywny "Pomóż Dziecku", dzięki koncertowi pozyskaliśmy środki na dofinansowanie Środowiskowych Ognisk Wychowawczych w Lublinie i Dysie oraz na wypoczynek letni dla dzieci niepełnosprawnych pozostających pod opieką TPD. Koncert jest podziękowaniem dla darczyńców.

 

6 marca 2011 roku - Towarzystwo Przyjaciół Dzieci zorganizowało zabawę karnawałową.
Wzięło w niej udział 120 dzieci niepełnosprawnych, 30 dzieci zdrowych podopiecznych TPD oraz osoby towarzyszące. Było dużo konkursów z nagrodami, występowały dzieci z przedszkola Nr 75 w Lublinie i "braekdensowcy" (Rafał i Michał). Zabawa trwała do godzin popołudniowych, nogi bolały ale nikt z parkietu nie zszedł przed końcem zabawy. Dużą atrakcją był klown i jego asystentka rozdający lizaki. Wszyscy nie mogą się już doczekać następnej zabawy.
Zapraszamy za rok.

 

Turnus rehabilitacyjny to zorganizowana forma aktywnej rehabilitacji połączona z elementami wypoczynku. Celem turnusu rehabilitacyjnego jest ogólna poprawa psychofizycznej sprawności oraz rozwijanie umiejętności społecznych uczestników, poprzez nawiązywanie i rozwijanie kontaktów społecznych, realizację i rozwijanie zainteresowań, a także udział w innych zajęciach przewidzianych programem turnusu.

Program turnusu (.pdf)

 

W okresie ferii zimowych nasze Ognisko pracowało w godzinach 10.00 - 14.00, oferowaliśmy ciekawy program: wyjście do Teatru H.Ch. Andersena na spektakl "Dzikie Łabędzie", wyjście
na basen, zajęcia kulinarne, zabawę karnawałową, zajęcia świetlicowe, spacery do parku.

 

14 stycznia 2011 r. - zakończył działalność Główny Magazyn Akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę, którym kierowaliśmy. Pragniemy serdecznie podziękować osobom, które miały swój wkład w pracę magazynu, Pani Iwonie Łysakowskiej, Irenie Kasperskiej-Dwórnik, Wiesławie Woźniak i Paniom z Koła Pomocy Dzieciom z Niepełnosprawnością Intelektualną. Serdeczne podziękowania dla osób pracujących w magazynie przy ul. Narutowicza Pani Beacie Adasik, Elżbiecie Piaseckiej, Anecie Węgorek, Marioli Domin, Agnieszce Grabowskiej, Annie Majchrzak. Nasz Tepedowski Magazyn działał do końca stycznia.