Kontakt z TPD

ul. Narutowicza 54
20-016 LUBLIN
tel.: (81) 532 35 16
tel./fax: (81) 532 39 43
e-mailtpdlublin@interia.pl

Galeria zdjęć

 • 1.jpg
 • 2.jpg
 • 3.jpg
 • 4.jpg
 • 5.jpg
 • 6.jpg
 • 7.jpg
 • 8.jpg
 • 9.jpg
 • 10.jpg
 • 11.jpg
 • 12.jpg
 • 13.jpg
 • 14.jpg
 • 15.jpg
 • 16.jpg
 • 17.jpg
 • 18.jpg
 • 19.jpg
 • 20.jpg

Partnerzy TPD

 • slide_1.jpg
 • slide_2.jpg
 • slide_3.jpg

2017

Grudzień w Ognisku
Grudzień był bardzo pracowitym miesiącem dla naszych podopiecznych. Przygotowania do przedstawienia i spotkania opłatkowego, ubieranie choinki, pisanie listów do Gwiazdora zajmowały dużo czasu i energii.
15 grudnia odwiedziliśmy panie z Wielopokoleniowego Klubu Wolontariatu i wraz z nimi przygotowywaliśmy papierowe choinki dla chorych oraz rozmawialiśmy o świątecznych tradycjach.
19 grudnia nagrodzone zostały wszystkie wcześniejsze trudy. Dzieci otrzymały wymarzone prezenty. Radości było co nie miara. A już następnego dnia dzieci wybrały się do Regionalnego Muzeum Cebularza aby poznać historię tego niezwykłego lubelskiego przysmaku.

Zobacz zdjęcia

 


Rodzinny konkurs kulinarny - wyniki
8 grudnia 2017 odbył się Rodzinny Konkurs Kulinarny, do którego zostały zaproszone dzieci wraz z rodzinami, pracownicy i wszyscy sympatycy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. 

Konkurs polegał na przygotowaniu dowolnego ciasta lub ciasteczek. Jury w składzie: Pani Wiceprezes Iwona Łysakowska, Pani Kierownik Agnieszka Godula, Pani Beata Jasińska i Pan Krzysztof Leszczyński oceniało nie tylko smak, ale i walory estetyczne deserów. Spośród siedmiu zgłoszonych ciast wyróżniono trzy miejsca:
1. miejsce: Rodzina Państwa Piaseckich (sernik)
2. miejsce: Rodzina Państwa Adasik (makowiec japoński)
3. miejsce: Rodzina Państwa Zarzyckich (tarta)

Skan_20171128.jpg  wigilia17.26.JPG  wigilia17.3.JPG

Zobacz zdjęcia


Spotkanie z psychologiem

22 listopada w Środowiskowym Ognisku Wychowawczym TPD odbyło się spotkanie z psycholog, Panią Anią Kara. Zajęcia poświęcone były wyrażaniu i rozpoznawaniu emocji oraz radzeniu sobie ze złością. 
W trakcie spotkania dzieci aktywnie brały udział w dyskusji. Nie obyło się bez zabawnych i śmiesznych sytuacji, co widać było po minach uczestników.

Zobacz zdjęcia

 


Wizyta w SkyParku

17 listopada nasi milusińscy odwiedzili Sky Park w Galerii Olimp. Tam po krótkiej rozgrzewce mogli wyszaleć się na ściankach wspinaczkowych. Każdy mógł się sprawdzić i przełamać swoje lęki. Było głośno i radośnie. 

Zobacz zdjęcia

 


"Zdrowo jeść" to program zajęć, które pozwalają dzieciom poznać zasady zdrowego odżywiania. Na listopadaowych zajęciach kulinarnych dzieci powstała m.in. nadziewana twarożkiem papryka.

Zobacz zdjęcia

 


Wizyta na cmentarzu

22853226_2207777982581501_6201968565253903010_n.jpg
31 października podopieczni Ogniska wraz z wychowawczynią udali się na pobliski cmentarz przy ul. Lipowej, aby zapalić światła na opuszczonych grobach i w skupieniu zastanowić się nad procesem przemijania i upływającym czasem. W trakcie spaceru dzieci rozmawiały o swoich rodzinach i wspominały bliskich, którzy odeszli.

 


Impreza halloweenowa

27 października w naszym Ognisku odbyła się zabawa z okazji Halloween. Sale zostały pięknie udekorowane a na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Leśny Dziad wraz z Mumią (Pani Asia i Pani Agnieszka) przygotowali dla nich wiele ciekawych wyzwań i strasznych zadań do wykonania. Rozświetlona lampionami sala oraz mroczna muzyka dopełniały mroczny charakter imprezy. Wśród atrakcji były muzyczne"elektryczne" krzesełka, karmienie z zasłoniętymi oczami przeciwników, spotkanie z mumią, "coś", czyli zadania w balonach oraz "Wywiad z wampirem" - quiz wiedzy straszliwej... W trakcie zabawy na uczestników czekał smaczny i straszny poczęstunek pieszczotliwie zwany "Kolacją u Adamsów". W konkursie na najbardziej oryginalne przebranie zwyciężyła Iga i jej makabryczny makijaż.

Zobacz zdjęcia

 


Jesień w Ognisku

Jesień na dobre zawitała do naszego Ogniska.
We wrześniu i w październiku dzieci wraz z wychowawcami realizują tematy związane z jesienią i zmianami zachodzącymi w przyrodzie. Powstały prace z darów jesieni, liści i kasztanów.
Dzieci poznałz metody efektywnego uczenia się, konstruktywnego komunikowania i aktywnego słuchania, ponadto prowadzone są zajęcia rozwijające zainteresowania czytelnicze i przyrodnicze.
Na zajęciach plastycznych powstawały laurki dla przyjaciela, portrety zwierzaków oraz kodeks prawdziwego przyjaciela. Od października w Ognisku rozpoczęliśmy realizacje VI edycji programu Fundacji Tesco Dzieciom "Zdrowo jeść", w trakcie którego kontynuować będziemy zajęcia dotyczące zdrowego stylu życia. 

Zobacz zdjęcia

 


"Zdrowo jeść" - VI edycja

Ogólnopolski Program Dożywiania Potrzebujących Dzieci "Zdrowo jeść, by rosnąć w siłę" Fundacja Tesco Dzieciom realizuje od 2012 roku. Skierowany jest on do podopiecznych dziennych placówek opiekuńczo-wychowawczych. Rocznie obejmuje pomocą blisko tysiąc dzieciaków z środowisk zagrożonych zjawiskiem wykluczenia społecznego oraz problemem niedożywienia.

Działania podejmowane w ramach programu ukierunkowane są na pomoc socjalną i edukację. Każda z placówek biorących udział w programie otrzymuje od Fundacji Tesco Dzieciom dotację celową przeznaczoną na zakup żywności oraz niezbędnego wyposażenia kuchennego, które ma służyć do higienicznego i estetycznego przygotowywania posiłków. Bardzo ważną kwestią w prowadzeniu programu jest aktywny udział dzieci – są one nie tylko beneficjentami pomocy, ale również jego organizatorami. Podopieczni świetlic biorą udział w komponowaniu jadłospisu, zakupach i przygotowaniu posiłków – dzięki temu mają szansę na praktyczne nabywanie niezbędnej wiedzy na temat racjonalnego żywienia oraz kształtują swoje pozytywne postawy społeczne.
Ponadto dzieci i młodzież biorą udział w zajęciach edukacyjnych o tematyce zdrowego odżywiania i trybu życia. Zajęcia te przeprowadzają wychowawcy placówek, w oparciu o materiały edukacyjne udostępnione przez naszą Fundację.
Program finansowany jest ze środków pochodzących ze zbiórki publicznej prowadzonej na terenie sklepów Tesco w całym kraju oraz ze środków własnych Fundacji Tesco Dzieciom.

 

logo_tesco.jpg


"Zdrowo jeść, by rosnąć w siłę" - podsumowanie V edycji programu

W ciągu 9 miesięcy piątej edycji programu "Zdrowo jeść, by rosnąć w się" w placówce odbyło się 7 zajęć tematycznych z wykorzystaniem takich form jak prezentacje multimedialne, pogadanki, zagadki, ćwiczenia w grupach. Dzięki bogatym zasobom produktów spożywczych, co tydzień przeprowadzano warsztaty kulinarne na których dzieci wykonywały smaczne potrawy. Nasi wychowankowie codzienne otrzymywali smaczny podwieczorek- łącznie wydano 3 700 posiłków. Ciekawymi wydarzeniami były zajęcia prowadzone przez pracownika piekarni (zakończone degustacją cebularza) oraz warsztaty z pszczelarzem na których każdy mógł spróbować pysznego miodu.

W lutym, we współpracy z pobliską miejską biblioteką publiczną z oddziałem dziecięcym zorganizowano konkurs plastyczny
pt. "Danie jak z obrazka" adresowany do uczniów szkół podstawowych. Na uroczystym rozstrzygnięciu w bibliotece zaprezentowano uczestnictwo placówki w programie dożywiania.

Niewątpliwym sukcesem było otwarte spotkanie "Domowe spa na Dzień Matki" podczas którego licznie zgromadzone, nie tylko mamy, ale i siostry oraz babcie podopiecznych, poszerzyły swoją wiedzę na temat domowej pielęgnacji urody. Zaproszona specjalistka zaprezentowała również przykładowy makijaż dzienny. Nie obyło się bez prezentów dla mam. Dzieci wręczyły im własnoręcznie wykonane kule do kąpieli.

Dla naszych podopiecznych ważnym wydarzeniem były wystawienie przedstawienia przed szeroką publicznością na festynie rodzinnym. Dzieci nie tylko nabyły umiejętności aktorskich, ale także poszerzyły wiedzę dotyczącą witamin i promocji zdrowego stylu życia.

logo_tesco.jpg


Nowy rok szkolny rozpoczęty

Wraz z pierwszym września rozpoczęliśmy w naszym Ognisku nowy rok szkolny. Pełni energii po zakończonych wakacjach wspólnie zaczynamy przygodę z nowymi obowiązkami, co doskonale widać po wystroju naszej sali. Wszystkim naszym podopiecznym życzymy samych sukcesów oraz wielu miłych chwil w naszym gronie.

DSC01274.JPG            DSC01277.JPG
"Lato w mieście" - Różne oblicza słowa

16 sierpnia w Środowiskowym Ognisku Wychowawczym rozpoczął się trzeci turnus Lata w Mieście pt. "Różne oblicza słowa". Na początek dzieci, poprzez zabawę, zapoznały się z tematem różnych sposobów komunikacji i wyrażania słowa. Miały również przyjemność obejrzeć film pt.,,Valerian i miasto Tysiąca Planet". Na naszych podopiecznych czeka wiele atrakcji, m.in. wyjścia na basen, zajęcia w Muzeum Wsi Lubelskiej, wyjście do parku linowego, konkursy i olimpiada sportowa. W drugim tygodniu trzeciego, ostatniego wakacyjnego turnusu "Lata w mieście" dzieci próbowały swoich sił w parku linowym, uczestniczyły w ciekawej grze edukacyjnej w Muzeum Wsi Lubelskiej, miały możliwość poznania "od kuchni" pracy w Kurierze Lubelskim i kolejny raz odwiedziły Narodowy Bank Polski. Nie obyło się bez zajęć na basenie oraz wyjścia do kina na bajkę. Dzieci zapoznały się z podstawami języka migowego i alfabetu Braille'a. Przed nami jeszcze kilka dni wakacyjnych atrakcji.

Zobacz zdjęcia


"Lato w mieście" - Survival miejski

Zakończył się kolejny turnus akcji Lato w mieście 2017 o tematyce "Survival miejski". Uczestnicy zajęć poznali zagadnienia związane z survivalem, odbyli spotkania z członkami obrony cywilnej i uczyli się pierwszej pomocy. Wzięli udział w wycieczkach do lasu, gdzie uczyli się właściwego postępowania w razie zgubienia oraz rozpoznawania roślin jadalnych i trujących. Ponadto dzieci wzięły udział w zajęciach  z dogoterapii oraz w spotkaniu z członkami Fundacji EX LEGE, zajmującej się ochroną praw zwierząt. W trakcie zajęć sportowych uczestnicy rywalizowali ze sobą w różnych dyscyplinach walcząc o tytuł najlepszego sportowca.
Poza zajęciami dydaktycznymi dzieci obejrzały trzy filmy: "Dzieciak rządzi", "Mała wielka stopa" oraz "Rock Dog". Turnus zakończyły warsztaty robienia pizzy w Pizzerii Dominium.

Zobacz zdjęcia

 


"Lato w mieście" - Folkowe lato

Uczestnicy w trakcie zajęć dowiadują się co to jest folklor, poznają zróżnicowanie sztuki ludowej Lubelszczyzny oraz aktywnie i na sportowo spędzają wakacyjny czas. Dzieci wzięły udział w warsztatach zatytułowanych "wycinanka strzyżewicka" w Muzeum Wsi Lubelskiej, zwiedziły wystawę "Sztuka ludowa regionu lubelskiego" w Muzeum na Zamku Lubelskim, konkurowały w quizie muzycznym "jaka to melodia" oraz spotkały się z pszczelarzem, Panem Mieczysławem Koziejem.

Podczas gry miejskiej poznawały Stare Miasto i Zamek. Ponadto odbyły się zawody sportowe z cyklu "Letnia olimpiada sportowa" oraz zajęcia na basenie w Centrum Sportowo - Rekreacyjnym UP w Lublinie. 
Na zakończenie tygodnia dzieci wzięły udział w warsztatach na Zamku "Zamkowa podróż w czasie".

W drugim tygodniu wakacji z Latem w mieście "Folkowe lato" uczestnicy zajęć wzięli udział w warsztatach w pasiece na dachu Centrum Spotkania Kultur. Po słodkim spotkaniu z pszczołami dzieci udały się na Politechnikę Lubelską na spotkanie z tancerzami Zespołu Pieśni i Tańca, gdzie razem uczyły się pieśni oraz tańców regionalnych i narodowych. I tak dzieci miały okazję zatańczyć krakowiaka, polkę lubelską. W trakcie spotkania dzieci obejrzały oberka, macha, walczyka, polkę lubelską, cygana i mazura. Zajęcia zakończyło wspólne odtańczenie poloneza.

Zobacz zdjęcia

 


Czas wakacji w Ognisku
Zaczęły się wakacje, a z nimi czas beztroski i relaksu. Jednak nie spoczywamy na laurach i pożytecznie spędzamy czas.
A najlepsze zabawy odbywają się na świeżym powietrzu.

Zobacz zdjęcia

 


Kuchnia Tesco - czerwiec

W czwartek jak co tydzień odbyły się zajęcia kulinarne z cyklu "Zdrowo jeść by rosnąć w siłę". W  menu znalazły się pyszne i proste w wykonaniu roladki z szynki z serkiem i prażonym słonecznikiem. Dodatkowo każdy mógł udekorować swoją potrawę warzywami: papryką i rzodkiewką.

Dzieci pracując w dwóch grupach wykonały sałatkę śledziową z czerwoną fasolą i kiełkami oraz prosty ale wyśmienity deser- bananową panna cottę. Zachęcamy do wypróbowania sprawdzonych przez nas przepisów.
-
W czwartek 22 czerwca odbyły się wyjątkowe zajęcia kulinarne. Wyjątkowe ponieważ były prowadzone przez dwoje dzieci z Ogniska. Dziewczynki doskonale poradziły sobie z tym wyzwaniem. Po drugie, wykonano aż trzy potrawy. Były to kolejno: pasta twarożkowa z tuńczykiem, tortilla m.in. z szynką i suszonymi pomidorami oraz pyszny, chłodzący deser- chłodnik owocowy z malinami i borówkami. Tym miłym, kulinarnym akcentem rozpoczęliśmy.... wakacje

Zobacz zdjęcia

 


Kosmiczna przygoda w Tarasach Zamkowych

Czy może być coś bardziej fascynującego niż kosmos? Na to pytanie nasi podopieczni mogli uzyskać odpowiedź odwiedzając w ubiegły piątek wystawę poświęconą kosmosowi, a w szczególności planecie Mars. Wystawa czynna była przez cały ubiegły tydzień w galerii Tarasy Zamkowe. Dzieci w trakcie zwiedzania mogły poczuć się jak przyszły eksplorator Marsa.

 

Zobacz zdjęcia

 


Dzień Dziecka w Ognisku

Dzień Dziecka w Środowiskowym Ognisku Wychowawczym upłynął na beztroskiej zabawie. Dzieci odpoczywały po intensywnym czasie występów na festynach. Na koniec dnia, po pożywnym, samodzielnie przygotowanym podwieczorku, każdy otrzymał prezent. Wszystkim dzieciom życzymy wszystkiego najlepszego z okazji ich święta.

Zobacz zdjęcia


Festyn Zdrowotny
31 maja odbył się na Placu przy Centrum Kultury Rodzinny Festyn Zdrowotny. W programie znalazły się porady zdrowotne, profilaktyczne, dietetyczne, w zakresie profilaktyki uzależnień oraz badania profilaktyczne - pomiar ciśnienia tętniczego krwi, poziomu glukozy we krwi, dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu, masy ciała i składu ciała. Podczas Festynu dzieci ze Środowiskowego Ogniska Wychowawczego TPD wystawiły sztukę pt: "Witaminki dla księżnej Marcelinki".

 

Zobacz zdjęcia

 


Dzień Matki w Ognisku

29 maja w naszym Ognisku odbyło się wyjątkowe spotkanie z okazji Dnia Matki. Gościem specjalnym była Pani Monika, młoda wizażystka, która w prosty i przystępny sposób opowiadała zaproszonym mamom o tajnikach dziennego makijażu i trikach makijażowych. W tym samym czasie dzieci przygotowywały portrety mam, a na koniec wręczyły im własnoręcznie przygotowane kule do kąpieli. 

Zobacz zdjęcia

 


Kuchnia Tesco - maj

W maju na zajęciach kulinarnych powstały zarówno dania pożywne i sycące, jak i te bardziej słodkie, deserowe. Dzieci po raz kolejny wykonały tortillę, tym razem z gotowanym kurczakiem. Nauczyły się także przyrządzać pyszny chłodnik warzywny. Wszystkim bardzo smakował deser z gorzką czekoladą na bazie twarożku. Ogniskowicze pokusili się również o przygotowanie kolorowego ptasiego mleczka na biszkoptach. W ramach zajęć teoretycznych dzieci dowiedziały się co lubią gryźć nasze zęby, a jakie produkty mogą im szkodzić. Na koniec miesiąca na wychowanków czeka występ przed szerszą publicznością- wystąpią z przedstawieniem dotyczącym zdrowego żywienia na Dniu Rodziny 27 maja.

 

Zobacz zdjęcia

 


Kuchnia Tesco - kwiecień

Kwiecień plecień poprzeplata trochę zimy trochę lata. I tak też było w naszej ogniskowej kuchni. Na zajęciach kulinarnych dzieci przygotowały wiele wybornych potraw, sałatek i desreów. Kilka z nich można było spróbować na spotkaniu wielkanocnym, kóre odbyło się w Wielki Czwartek.
Po świętach nadszedł czas na porządki, a z nimi nauka o naturalnych produktach do czyszczenia takich jak soda oczyszczona. Ogniskowicze wykazali się dużą wiedzą na temat zastosowania w gospodartwie domowym sody.
Tuż przed wyczekiwanym, długim weekendem majowym, dzieci z Ogniska pozwoliły sobie na kolejne kuchenne wyzwanie. Tym razem poznały i wypróbowały przepis na włoską pastę z suszonymi pomidorami i bazylią. Została ona schrupana na lekkim pieczywie, co wszystkim bardzo smakowało. Na deser ogniskowicze wykonali bakaliowo-kukurydziane kule według własnego pomysłu. Zdrowo najedzeni i szczęśliwi rozpoczęliśmy zasłużony majowy wypoczynek :)

Zobacz zdjęcia

 


Spotkanie wielkanocne

13 kwietnia w naszym Ognisku odbyło się spotkanie wielkanocne. Bardzo nam miło było gościć rodziców i opiekunów naszych podopiecznych. Na stole królowały przygotowane przez dzieci potrawy. Wcześniej odbył się quiz rodzinny.

Zobacz zdjęcia

 


Kwiecień w Środowiskowym Ognisku Wychowawczym jest bardzo pracowitym miesiącem. Dzieci intensywnie przygotowują się do wystąpienia z przedstawieniem dotyczącym zdrowego żywienia pt. "Witaminki dla księżniczki Marcelinki" - ćwiczą role, przygotowują scenografię.
Z kolei na zajęciach kulinarnych ogniskowicze poznają nowe przepisy kulinarne. W ostatnim czasie upichcili pyszne i zdrowe omlety marchewkowe. 


W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi w naszym Ognisku powstały przepiękne dekoracje okienne. Wszystkie dzieci z zapałem zabrały się do pracy, co widać na poniższych zdjęciach.

DSC00187.JPG   DSC00188.JPG

 DSC00189.JPG    DSC00191.JPG


"Zdrowo jeść, by rosnąć w siłę" - drugi semestr

W marcu rozpoczął się drugi semestr piątej edycji programu dożywiania "Zdrowo jeść, by rosnąć w siłę" Fundacji Tesco Dzieciom.
7 marca w Środowiskowym Ognisku Wychowawczym odbyły się zajęcia dotyczące suplementów diety. Dzieci, rozwiązując różne zagadki i oglądając krótki film, dowiedziały się, czym są suplementy, dla kogo są przeznaczone i jak mądrze je stosować. W tym miesiącu w ramach zajęć kulinarnych ogniskowicze wykonali m.in. roladki z tortilli, deser budyniowy na krakersach i sałatkę z serem pleśniowym i kiełkami. Czekamy na kolejne kulinarne wyzwania!

 

Zobacz zdjęcia


Wiosna w Ognisku

Nastał marzec a z nim pojawiły się pierwsze oznaki wiosny. Również w Ognisku na naszych tablicach zawitała wiosna. Ponadto zaczęły się przygotowania do wystawienia przedstawienia "Witaminki dla księżniczki Marcelinki".


DSC00162.JPG      DSC00164.JPG       DSC00165.JPG      DSC00167.JPG

 


"Danie jak z obrazka" - konkurs plastyczny"

24 lutego w Miejskiej Bibliotece im. Hieronima Łopacińskiego przy ul. Głębokiej 6 odbyło się spotkanie w celu rozstrzygnięcia konkursu plastycznego „Danie jak z obrazka”. Konkurs został zorganizowany przez Środowiskowe Ognisko Wychowawcze Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Lublinie w ramach programu dożywiania „Zdrowo jeść, by rosnąć w siłę”.
Na konkurs wpłynęło 17 prac, spośród których jury wybrało zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych oraz jedno wyróżnienie. Ponadto każdy z uczestników otrzymał dyplom oraz pamiątkowe przypinki i odblaski. 

Zwycięzcy w kategorii klas I-III:
I miejsce – Zuzanna Wrona
II miejsce – Marcin Urawski
III miejsce – Jadwiga Ciesielska

Zwycięzca w kategorii klas IV-VI:
I miejsce – Karolina Worku
Wyróżnienie – Zuzanna Krzyżanowska

Wszystkie prace można obejrzeć w siedzibie biblioteki przez najbliższy tydzień. Serdeczne podziękowania składamy Pani kierownik Anecie Kuśmierz oraz Pani Basi z biblioteki za udostępnienie miejsca na galerię oraz pomoc w realizacji konkursu.

 


Skan_20170201.jpg

Szczegółowy regulamin (.pdf)

Zobacz zdjęcia


Ferie zimowe w Ognisku:

Pierwszy tydzień ferii upłynął w bardzo miłej atmosferze. Pogoda dopisała więc można było spacerować i podziwiać piękną zimę, lepić bałwana i rzucać się śnieżkami. 
Ponadto uczestnicy zajęć obejrzeli niezwykły spektakl w Teatrze im. Ch. H. Andersena pt: "Alicja w krainie czarów" oraz wysłuchali koncertu w wykonaniu dwóch dziecięcych orkiestr dętych, który odbył się w Filharmonii Lubelskiej. Na miejscu odbywały się zajęcia plastyczne, kulinarne oraz gry i zabawy integracyjne. Przed nami drugi tydzień atrakcji.

Drugi tydzień ferii upłynął pod znakiem przygody. dzieci nie zważając na silny mróz wybrały się na wycieczkę do Dąbrowy, by tam szukać tropów zwierząt i uczyć się jak pomagać zwierzętom zimą. W Muzeum Historii Miasta Lublina nasi milusińscy mieli okazję poznać tajemnice Bramy Krakowskiej oraz samodzielnie wykonać jej obraz. W międzyczasie do naszej siedziby zawitała Pani Urszula Jurycka z piekarni Emark aby poopowiadać o naszym regionalnym przysmaku, czyli cebularzu. Nie obyło się oczywiście bez degustacji. Na zakończenie dzieci zwiedziły Arenę Lublin.

Zobacz zdjęcia