Kontakt z TPD

ul. Narutowicza 54
20-016 LUBLIN
tel.: (81) 532 35 16
tel./fax: (81) 532 39 43
e-mailtpdlublin@interia.pl

Galeria zdjęć

 • 1.jpg
 • 2.jpg
 • 3.jpg
 • 4.jpg
 • 5.jpg
 • 6.jpg
 • 7.jpg
 • 8.jpg
 • 9.jpg
 • 10.jpg
 • 11.jpg
 • 12.jpg
 • 13.jpg
 • 14.jpg
 • 15.jpg
 • 16.jpg
 • 17.jpg
 • 18.jpg
 • 19.jpg
 • 20.jpg

Partnerzy TPD

 • slide_1.jpg
 • slide_2.jpg
 • slide_3.jpg

Aktualności_2008

2008

19 grudnia 2008 r - KOLACJA WIGILIJNA

TPD zorganizowało Kolację Wigilijną dla podopiecznych 20 osób niepełnosprawnych i 20 zdrowych dzieci. Podczas Wigilii było łamanie się opłatkiem, kolędowanie, poczęstunek, upominki, występy dzieci ze Środowiskowego Ogniska Wychowawczego, które wystawiły Jasełka przygotowane prze Panią Monikę Gądor-Kobiałkę.

 

5 - 6 grudnia 2008 r - ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI "KUP COŚ DLA NIE SIEBIE"

TPD przy udziale wolontariuszy zbierało żywność w sklepach Tesco i Biedronce przy ul. Diamentowej. Produkty zgromadzone dzięki Państwa hojności wykorzystane zostaną
w Środowiskowym Ognisku Wychowawczym i przekazane w formie paczek świątecznych podopiecznym TPD. Zebralismy 637,7 kg żywności, wiekszość produktów wykorzystana zostanie na dożywianie dzieci w Środowiskowych Ogniskach Wychowawczych w Lublinie i Dysie, pozostałe produkty przekazane zostaną podopiecznym rodzinon TPD. Dziękujemy wszystkim darczyńcom i WOLONTARIUSZOM, bez których ta zbiórka nie odbyłaby się. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY.

 

3 grudnia 2008 r - KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

W siedzibie UMCS przy ul. Narutowicza odbył się kiermasz prac podopiecznych i sympatyków Środowiskowego Ogniska Wychowawczego TPD. Środki zgromadzone w ten sposób przeznaczone zostaną na potrzeby Ogniska. Komisja zliczyła zgromadzone środki - 500 zł - przeznaczone zostaną na potrzeby Ogniska. Prace nadal można kupować w siedzibie TPD przy ul. Narutowicza 54 w godzinach od 10.00 do 18.00. Zapraszamy

 

30 listopada 2008 r - w 64 punktach miasta odbywały się zbiórki darów rzeczowych w ramach akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. Jak co roku TPD zbierało dary przy Lubelskim Ratuszu

 

Nogi kopią, główka pracuje... czyli wspólne projekty Fundacji Fortis i Towarzystwa Przyjaciół Dzieci

We wrześniu w całej Polsce ruszają projekty skierowane do podopiecznych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Rozgrywki piłkarskie "Futbolowe TorPeDy" i konkurs "Uwolnij potęgę swojej pasji" mają pomóc dzieciom z trudnych środowisk rozwinąć zainteresowania i zachęcić
do współzawodnictwa. Projekty powstały w ramach programu "Szansa2" realizowanego przez Fortis Foundation Polska z myślą o podopiecznych Towarzystwa.

* "Uwolnij potęgę swojej pasji" - Konkurs ma się przyczynić do tego, że w ramach ognisk TPD powstaną kluby zainteresowań, które będą dla młodych ludzi miejscem integracji wokół wspólnych pasji. Dziesięć najlepszych pomysłów na to, jak rozwijać zainteresowania zostanie nagrodzonych grantem w wysokości 5 tysięcy złotych każdy. W maju przyszłego roku
w Krakowie zwycięzcy wezmą również udział w uroczystej gali finałowej, gdzie zaprezentują nabyte umiejętności.

* "Futbolowe TorPeDy 2008/2009" - Pod hasłem "sam nie szalej - podaj dalej" do sportowej rywalizacji na boisku zaproszone zostały wszystkie podwórkowe drużyny z TPD. Półfinały
i finały rozgrywek odbędą się w kwietniu 2009 roku w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich
w Spale. A zwycięski zespół pojedzie w nagrodę na wycieczkę do Holandii.


W kategorii A wygrała drużyna ze Środowiskowego Ogniska Wychowawczego w Dysie,
w kategorii B wygrała drużyna ze Środowiskowego Ogniska Wychowawczego w Lublinie - i oni będą reprezentować nasz Region na rozgrywkach ogólnopolskich, walcząc o wyjazd do Holandii.

Z zaproszenia do udziału w projektach może skorzystać każda z ponad 350 świetlic środowiskowych TPD zlokalizowanych na terenie całej Polski. W ten sposób Fundacja chce dotrzeć do ponad 15 tysięcy dzieci, które codziennie korzystają z pomocy TPD oraz przyciągnąć innych, którzy takiej pomocy wciąż potrzebują.

 

26-27 września 2008 roku - wolontariusze Towarzystwa Przyjaciół Dzieci zbierali żywność
w Lubelskich sklepach. Zebraliśmy 386,5 kg produktów (płatki, cukier, makaron, mąka, kasze, ryż, słodycze, dżemy, konserwy, soki, herbata). Produkty te zostały wykorzystane
w Środowiskowym Ognisku Wychowawczym w Lublinie.

Serdecznie dziękujemy ofiarodawcom i wolontariuszom, którzy poświęcali swój czas dla dobra naszych podopiecznych.

 

Od 15 sierpnia do 31 grudnia 2008 r - działały dwa programy TPD współfinansowane przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich FIO-2008:

* "Pedagog rodzinny '08" - ogólnopolski środowiskowy program pomocy pedagogicznej i wsparcia dla rodzin problemowych, bezradnych w sprawach opiekuńczo-wychowawczych oraz aktywizacji społecznej rodzin marginalizowanych.

* "Bezpieczne ulice - program pracy pedagogów ulicznych w środowisku otwartym" - celem programu było podejmowanie bezpośrednich działań street workerskich, prowadzenie pracy
z podopiecznymi i dyżury w placówce TPD.

W siedzibie TPD dyżurowali pedagodzy rodzinni:

wtorki 17-19, środy 15-17; pedagodzy ulicy: środa 13-15, czwartek 12-14

 

31 sierpnia 2008 r - w Parku Ludowym odbył się po raz drugi Festyn "Bezpieczny powrót
do szkoły". Dzięki pięknej pogodzie przybyło dużo sympatyków naszych działań.
Wśród współorganizatorów byli: Akademia Karate, Środowiskowe Hufce Pracy, PCK, Komenda Miejska Policji, Lubelski Klub Harleya, ZTS Sokło Lublin "Sumo". Występowali: Grupa Eskadra, Jumpsquad Lublin; Patronat medialny sprawowały: Kurier Lubelski, Radio Lublin, Moje Miasto, Dziennik Wschodni, Radio ER.

Sponsorowali nas: Gazownia Lubelska, MPWiK, NBP, TOI TOI Instalacje Sanitarne, The Lorenz Bahlsen Snack-World, Urząd Miasta Lublin, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego.
Wszystkim serdecznie dziękujemy. Serdeczne podziękowania dla wolontariuszy pomagających
w organizacji Festynu.

 

30 czerwca - 11 lipca 2008 r - TPD zorganizowało półkolonie w Lublinie oraz Dysie, bogaty
i ciekawy program dla 35 dzieci spowodował szybkie zamknięcie naboru. Widzimy jak wielkie są potrzeby organizowania wypoczynku dla dzieci w miejscu zamieszkania. Podczas dwóch tygodni uczestnicy mieli okazję odwiedzić Teatr Andersena oglądając spektakl "Pyza na polskich dróżkach", Kino Plaza i film "Opowieści z Narnii", zażywali kąpieli w nowych basenach
na Słonecznym Wrotkowie, basen Uniwersytetu Przyrodniczego, Mały Ogród Zoologiczny
w Turce, zajęcia z Akademią Karate w Dysie. Podczas wypoczynku dzieci korzystały z wyżywienia w Kantynie Komendy Policji przy ul. Narutowicza 73. Obyło się bez wypadków, wizytowało nas zarówno Kuratorium Oświaty jak i Sanepid, obydwie instytucje z pozytywną opinią. Bezpieczeństwo i odpowiedzialnośc to nasza wizytówka.

Chcemy serdecznie podziękować wszystkim, dzięki którym nasze działania mogły być zrealizowane: dziękujemy Panu Zdzisławowi Targońskiemu - Rektorowi Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie za nieodpłatne umożliwienie wstępu na basen, Państwu Włodarczykom właścicielom "Małego ogrodu zoologicznego" w Turce k/Lublina za nieodpłatne przyjęcie dzieci na swoim terenie.

 

29 czerwca 2008 r - nad Zalewem Zemborzyckim odbył się "EKOPIKNIK" organizowany przez Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego. TPD miało swój wkład w imprezę, organizowało zabawy dla dzieci, konkursy na scenie, można było porozmawiać z naszymi pracownikami, zasięgnąć informacji o pracy organizacji, itp. TPD organizowało konkursy
dla dzieci - plastyczny "segregujemy odpady" i "zaczarowany ogród", podczas konkursu
z segregacji odpadów swoją wiedzą mogli się wykazać rodzice, były nagrody - ufundowane przez Fundację Ochrony Środowiska, Wolontariuszki TPD malowały dzieciom twarze, rozdawały słodycze.

Zapraszamy za rok.

 

23-29 czerwca 2008 r - TPD przy udziale środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji osób niepełnosprawnych zorganizowało Warsztaty Integracyjne w Okunince nad jeziorem Białym.
W czasie pobytu dzieci wypoczywały, jednocześnie brały udział w zajęciach plastycznych
i teatralnych pod okiem instruktorów. Wynikiem warsztatów była wystawa prac dzieci
w siedzibie TPD, ponadto dzieci uczestniczyły w zajęciach teatralnych, piękna pogoda pozwoliła na korzystanie z kąpieli słonecznych i wodnych, były spacery wokoło jeziora, dyskoteka, ognisko, karaoke. Wszyscy wrócili opaleni i uśmiechnięci.

 

XII OGÓLNOPOLSKI KONKURS POETYCKI - organizowany był przez Zarząd Główny TPD
w Warszawie. W Konkursie mogły brać udział dzieci i młodzież w wieku od 7 do 18 lat. Konkurs trwał od 22.04.2008 do 19.12.2008. Temat konkursu "CZTERY PORY ROKU I JA".

 

1 czerwca 2008 r - Dzień Dziecka w Dysie. Były występy dzieci z Ogniska TPD, pokazy, konkursy
z nagrodami, kiermasz i poczęstunek.

 

30 maja 2008 r - Dzień Dziecka. Wspólnie z Urzędem Miasta Lublin - Wydziałem Ochrony Środowiska zorganizowaliśmy Dzień Dziecka na Placu Litewskim w godzinach 10:00 - 16:00.

 

19 maja 2008 r - X Finał Akcji "Pomóż Dziecku". Zorganizowany przez TPD na cześć wszystkich Darczyńców. Odbyło się w Hali "Globus" w Lublinie o godz. 18:00. Wystąpiły znane Kabarety.


SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM SPONSOROM, tym wymienionym i nie wymienionym (Dalimex Sp. z o.o., Spółka Inżynierów SIM, Lanex, UMCS, VET-AGRO,
TBV Sp. z o.o., Remzap, Optotrakt, Wikana, PAG Bogdanka, Lubelskim Zakładom Energetycznym S.A. w Lublinie, Korporacja Gwarecka, Żagiel S.A., PKO BP, SKOK Chmielewski, PRS Wschód, Firma Cukiernicza "Solidarność", SIGMA S.A., Megatem, Faelbud)

 

17-18 maja 2008 r - Warsztaty Ekologiczne. TPD zorganizowało warsztaty ekologiczne dla dzieci niepełnosprawnych z terenu miasta Lublina. Warsztaty współfinansowane były przez PFRON. Wyjechaliśmy po raz czwarty poznawać nasz region. Uczestnicy mieli okazję zwiedzić Zwierzyniec, Krasnobrób, okolice Suśca, rezerwat Szumy Czartowe Pole, Józefów, Górecko Kościelne. Dużą atrakcją była przejażdżka furmankami konnymi i ognisko. Dodatkowo pod okiem przewodnika dzieci zdobyły wiedzę, którą wykorzystają w szkole, a podczas konkursów wiedzę tą utrwaliły. Na koniec uczestnicy otrzymali nagrody i upominki. SERDECZNE PODZIĘKOWANIA należą się Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej, dzięki Panu Komendantowi po raz 4 dzieci mogły skorzystać z autokaru. SERDECZNE PODZIĘKOWANIA należą się również opiekunom (wolontariuszom): Panu Bartłomiejowi Kazimierskiemu, Panu Radosławowi Kida i Pani Dorocie Jakubowskiej. Pod ich okiem dzieci miały dobrą i fachową opiekę oraz bezpiecznie wróciły do domu.