Kontakt z TPD

ul. Narutowicza 54
20-016 LUBLIN
tel.: (81) 532 35 16
tel./fax: (81) 532 39 43
e-mailtpdlublin@interia.pl

Galeria zdjęć

 • 1.jpg
 • 2.jpg
 • 3.jpg
 • 4.jpg
 • 5.jpg
 • 6.jpg
 • 7.jpg
 • 8.jpg
 • 9.jpg
 • 10.jpg
 • 11.jpg
 • 12.jpg
 • 13.jpg
 • 14.jpg
 • 15.jpg
 • 16.jpg
 • 17.jpg
 • 18.jpg
 • 19.jpg
 • 20.jpg

Partnerzy TPD

 • slide_1.jpg
 • slide_2.jpg
 • slide_3.jpg

Aktualności_2009

2009

Wielki projekt, który przygotowuje młodych ludzi do zawodu dziennikarza. - Po raz pierwszy polscy uczniowie a w naszym województwie uczniowie Lubartowa i okolic będą mogli wejść
do świata mediów ucząc się zawodu, który rozwija horyzonty i może być stylem życia. Ideą projektu jest kształcenie młodzieży w kierunku dziennikarstwa telewizyjnego, radiowego i prasowego oraz produkcji telewizyjnej, radiowej i wydawnictwa prasowego.

Klinika Sukcesu (.doc)

 

W dniach 4-5 grudnia 2009 roku - odbyła się Zbiórka Żywności. 20 wolontariuszy w 5 sklepach
na terenie Lublina uzbierało 1,83 kilogramy żywności. Część żywności trafi do podopiecznych rodzin, pozostała część przeznaczona zostanie na dożywianie dzieci w Środowiskowych Ogniskach Wychowawczych, oraz na paczki Mikołajkowe.
Wszystkim wolontariuszom i darczyńcom serdecznie dziękujemy.


29 listopada 2009 roku - rusza wielka uliczna zbiórka darów akcji, której współorganizatorem jest Towarzystwo Przyjaciół Dzieci "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę".

Mamy nadzieję, że i w tym roku dzięki Państwa hojności ten szczególny czas nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia będzie weselszy dla wielu rodzin.

 

W dniach 21-22 listopada 2009 roku - w sieci sklepów REAL na terenie całego kraju prowadzona była, na rzecz podopiecznych TPD, akcja "Podziel się zabawką". W lublinie zebrano ok. 1400 zabawek, które trafią do podopiecznych Środowiskowych Ognisk Wychowawczych oraz
do podopiecznych rodzin. Niejedna z tych zabawek będzie wymarzonym prezentem z okazji Mikołaja.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich pracowników sieci REAL.

 

W najbliższych dniach rusza nowy Konkurs Grantowy Fundacji Fortis skierowany do świetlic
i ognisk TPD w całej Polsce.

Konkurs przeznaczony jest dla Środowiskowych Ognisk Wychowawczych i Świetlic Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Oceniane w nim będą projekty spędzania wolnego czasu (cykl zajęć związanych z pasją), w okresie styczeń - czerwiec 2010. Nagrodami dla zespołów, które przedstawią najciekawsze projekty jest 10 równorzędnych grantów, każdy na kwotę 5.000 zł
z przeznaczeniem na realizację projektu. Ponadto 12 czerwca 2010 roku zaprosimy zwycięzców
do Krakowa na galę finałową konkursu, gdzie będą mogli zaprezentować nabyte umiejętności. Aby wziąć udział w konkursie należy zapoznać się z regulaminem Konkursu a następnie zgłosić projekt w formie uzupełnionego formularza wniosku (wypełnia wychowawca), oraz pracy dzieci (w formie komiksu na temat: "w jaki sposób zrealizujemy projekt, co my i nasze otoczenie zyskamy dzięki niemu").

Projekty należy przesłać do dnia 20 listopada 2009r. (decyduje data wpływu), na adres: Fortis Foundation Polska, ul. Jasnogórska 1, 31-358 Kraków, z dopiskiem na kopercie Konkurs Grantowy "Uwolnij potęgę swojej pasji". Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi do dnia 7 grudnia 2009 roku na stronach internetowych www.fortisfoundation.pl i www.tpdzg.org.pl. Dodatkowo autorzy nagrodzonych projektów zostaną poinformowani o wygranej w formie pisemnej.

 

 

W dniu 30.10.2009 roku - w Sali Kolumnowej Urzędu Wojewódzkiego odbyła się, z okazji 90 lecia działalności naszego Stowarzyszenia, Jubileuszowa Konferencja "90 lat w służbie dziecku". Spośród zaproszonych gości zaszczycili nas swoją obecnością: Pani Ewa Dumkiewicz-Sprawka - Dyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Lublin, Pan Krzysztof Babisz - Lubelski Kurator Oświaty, Pani Ewa Dados - Redaktor Polskiego Radia Lublin, Pani Karolina Kwaśniewska - Pełnomocnik Wojewody ds. Kobiet i Rodziny, Pan Antoni Rudnik - Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, Przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Ponadto nie zawiedli nas byli pracownicy i działacze TPD. Działaczom społecznym wręczane były odznaki "Przyjaciela Dziecka", a najbardziej zasłużonym w działaniu społecznikowskim specjalne Jubileuszowe Dyplomy. Uroczystość uświetnił występ Chóru "Skowronki" z Domu Kultury pod Akacją. Jubileuszowy tort przygotowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 1
w Lublinie i Cukiernię Pana Tadeusza Pędzoła wszyscy zjedli z apetytem.

Podsumowaliśmy pewien rozdział w naszej codziennej pracy. Mamy nadzieję, że nasza przyszłość będzie równie owocna i pracowita. Wszystkim serdecznie dziękujemy za przybycie - Zarząd
i pracownicy Lubelskiego Oddziału Regionalnego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

 

W dniach 25-26.09.2009 roku - w ramach akcji "Podziel się posiłkiem" organizowanej przez Federację Polskich Banków Żywności TPD zbierało żywność w trzech Lubelskich sklepach (Tesco, Biedronka ul. Diamentowa i Carefour ul. Jana Pawła II). Zebraliśmy 769 kg żywności, dziękujemy serdecznie wszystkim wolontariuszom, którzy pomagali nam w zbiórce. Zebrane produkty przeznaczone zostaną na dożywianie dzieci w Ogniskach i dla podopiecznych najbardziej potrzebujących rodzin.

 

Zestawy artystyczne, plecaki i piórniki - otrzymali podopieczni Środowiskowych Ognisk Wychowawczych i Świetlic Środowiskowych Lublina, Dysa i Zamościa. Artykuły szkolne przekazały Euro-Trade (właściciel marki Starpak) i Fundacja Fortis.

W imieniu naszych podopiecznych serdecznie dziękujemy!

 

W dniu 30.08.2009 roku - w godzinach 10 - 14 w Parku Ludowym po raz trzeci odbyła się Impreza Rekreacyjna pod hasłem "Bezpieczny powrót do szkoły".

W programie były:

* konkursy z nagrodami (TPD, Księgarnia Sentencja)

* występy sceniczne (Teatr Tańca S ze spektaklem "Piękna i Bestia", pokazy tańca Patrycja Błaziak , pokazy tańca formacja dziewczęca z Ohotniczego Hówca Pracy, pokazy żąglerki ogniem Sztukmistrze z Lublina, teatr dziecięcy Środowiskowego Ogniska Wychowawczego TPD w Dysie spektakl "Emocje")

* pokazy (ratownictwo medyczne, policja)

* loteria (główna nagroda rower)

* poczęstunek

* i wiele innych atrakcji.

Impreza z zakresu "Programu działań na rzecz niepełnosprawnych mieszkańców Miasta Lublina" - Akcja upowszechniająca wiedzę o przyczynach i skutkach niepełnosprawności oraz sposobach jej zapobiegania.

Dziękujemy wszystkim współorganizatorom i sponsorom

Patronat medialny Radio Lublin.

 

W dniach 29.06 - 10.07.2009 roku - odbyły się dwa turnusy półkolonii dla dzieci z Lublina i Dysa.
W programie były m.in.: dwa wyjścia na baseny "Słoneczny Wrotków", wycieczka do Kozłówki, wyjście do teatru Andersena na spektakl "Kopciuszek", dwa wyjścia do kina, zajęcia w Akademii Karate, zajęcia edukacyjne w Narodowym Banku Polskim, zwiedzanie Starego Miasta w Lublinie - zagadki historyczne, warsztaty ze sztuki cyrkowej, ognisko i dyskoteka na zakończenie.
Udział w półkolonii był nieodpłatny. Środki pochodziły z Kuratorium Oświaty, Urzędu Gminy Niemce oraz środki własne Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. W wypoczynku wzięło udział około 45 dzieci.

 

22-28 czerwca 2009 roku - w Okunince nad jeziorem Białym odbyły się warsztaty teatralno-plastyczne. Uczestniczyło w nich 40 dzieci z Dysa i Lublina. Podczas pobytu dzieci wypoczywały (pogoda dopisywała), uczestniczyły w zajęciach teatralnych i plastycznych. Dobra zabawa przeplatana była wartościami edukacyjnymi, efekty widoczne będą podczas kontynuacji zajęć
w roku szkolnym. Wyjazd wspólfinansowany był przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie.

 

30-31 maja 2009 roku - 40 podopiecznych TPD wyjechało na warsztaty ekologiczne na Roztocze. Mimo nie najciekawszej pogody wyjazd był udany i humory dopisywały. Dzieci zobaczyły: Czartowe Pole, ruiny starej Papierni, Szumy na Tanwi i rzece Sopot, Ptaszarnię w Krasnobrodzie, Kapliczkę na wodzie i Muzeum Etnograficzne w Krasnobrodzie, rynek w Zamościu. Dużą atrakcją była przejażdżka wozami konnymi po Rezerwacie Przyrody. Zdobyta wiedza podsumowana została konkursami z nagrodami. Dzieci wróciły zadowolone i chętne do wyjazdu w przyszłym roku. Warsztaty współfinansowane były ze środków PFRON.

 

9 czerwca 2009 roku - nasi podopieczni zostali zaproszeni przez Panią Marię Kaczyńską do Pałacu Prezydenckiego do Warszawy. W imprezie udział wzięło 6 dzieci z Ognisk w Lublinie i Dysie. Transport zapewniła nam Fundacja Żagiel (za co serdecznie dziękujemy). W programie było spotkanie z Panią Prezydentową, zabawy, konkursy, poczęstunek, występy.

 

Maj 2009 roku - Zakończył się remont Ogniska w Lublinie, a oto efekty.

 

26 maja 2009 roku - w Hali MOSiR odbył się coroczny Koncert Charytatywny "Pomóż Dziecku",
w tym roku szczególny bo Towarzystwo Przyjaciół Dzieci obchodzi 90 lecie działalności.
Dzięki sponsorom zgromadziliśmy środki na wakacyjny wypoczynek i prowadzenie Środowiskowych Ognisk Wychowawczych. Rozśmieszali nas do łez Kabaret Łowcy.B, Kabaret Pirania a całość prowadziła Pani Ewa Kuklińska. Wszystkim sponsorom serdecznie dziękujemy.

 

Maj 2009 roku - Maj to czas corocznego wyjazdu na Warsztaty Ekologiczne dla dzieci niepełnosprawnych. Wyjazd współfinansowany jest ze środków PFRON. W tym roku dzieci poznawać będą Roztocze.

 

3 - 5 kwietnia 2009 r. - odbył się Finał Dziecięcych Rozgrywek Piłkarskich Futbolowe TorPeDy Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale.

Przypomnijmy - rozgrywki rozpoczęły się we wrześniu 2008 roku. Zostały zorganizowane przez Fortis Foundation Polska i Towarzystwo Przyjaciół Dzieci. Wzięło w nich udział około 1000 dzieciaków - podopiecznych TPD z całej Polski.

Odbywały się w dwóch grupach wiekowych:

Grupa A - zawodnicy w przedziale wiekowym 7-9 lat

Grupa B - zawodnicy w przedziale wiekowym 10-12 lat

Dla grupy A rozgrywki skończyły się na etapie regionalnym. Natomiast reprezentacje 12 uczestniczących w rozgrywkach regionów spotkały się w Spale. W półfinale zagrały dzieci (chłopcy i dziewczyny) z dolnośląskiego, lubelskiego, łódzkiego, mazowieckiego, małopolskiego, opolskiego, podlaskiego, podkarpackiego śląskiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego
i zachodniopomorskiego. Po całym dniu zmagań na boisku, do ścisłego finału awansowały FC Książenickie Orły z Książnic koło Grodziska Mazowieckiego, KS Potulicka ze Szczecina, oraz Forty 2 z Piątnicy koło Łomży. Niestety zwycięzca mógł być tylko jeden! A było o co walczyć
bo nagrodą główną będzie wyjazd na Stadion Feyenoord Rotterdam w Holandii. Pojedzie KS Potulicka - zwycięzca rozgrywek.Nasz drużyna reprezentująca region Lubelski "Nieustraszeni" robiła co mogła , ale do sukcesu trochę nam zabrakło.

Gratulujemy wszystkim drużynom, dziękujemy za wolę walki, dobrą grę i świetną zabawę.

Dziękujemy Fortis Foundation Polska za zorganizowanie półfinałów i finału, ufundowanie nagród i wspaniałą współpracę i wsparcie, także finansowe przez cały czas trwania rozgrywek,
na wszystkich etapach.

Odgwizdujemy - tym razem - na zakończenie naszych rozgrywek. Ale choć to koniec naszej gry, liczymy na to, że na Waszych podwórkowych boiskach nadal będą się rozgrywały emocjonujące mecze. Że piłka nadal będzie przyciągać Was i waszych znajomych, że oczaruje Was ideą walki fair play toczonej w atmosferze szacunku i przyjaźni.

 

16 luty - 22 grudzień 2009 r. - w Środowiskowym Ognisku Wychowawczym w Lublinie dzięki środkom Urzędu Miasta Lublin Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych prowadzimy zajęcia informacyjno-edukacyjne "spójrz inaczej" dotyczące profilaktyki uzależnień.
W ramach prowadzenia profilaktyki prowadzimy również dożywianie uczestników zajęć.

 

2 kwietnia 2009 roku - Marzec to pora przygotowań do Świąt Wielkiej Nocy. Podopieczni Środowiskowego Ogniska Wychowawczego w Lublinie zapraszają serdecznie na ŚWIĄTECZNY KIERMASZ w czwartek na wydział Pedagogiki UMCS przy ulicy Narutowicza w godzinach od 9.00 do 17.00. Podopieczni Ogniska będą prezentować i sprzedawać przygotowane przez siebie prace (gipsowe kurki i zajączki, świąteczne kartki, pisanki, stroiki, witraże, wyroby z masy solnej itp.) ZAPRASZAMY!!!

 

01 luty - 30 maj 2009 roku - XV Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny "DBAM O PIĘKNO MEGO DOMU - ZIEMI 2009"

Regulamin konkursu (.doc)

 

8 lutego 2009 roku - dzięki dofinansowaniu Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie Dział ds. Osób Niepełnosprawnych odbyła się coroczna "Zabawa karnawałowa z Mikołajem". Uczestnikami zabawy było 70 dzieci niepełnosprawnych pozostających pod opieką TPD i 30 dzieci
ze Środowiskowego Ogniska Wychowawczego w Lublinie i Dysie. W programie przewidziano poczęstunek, dobrą zabawę przy muzyce, występy kabaretowe i taneczne, paczki od Mikołaja, konkursy z nagrodami.

 

24 stycznia 2009 roku - w auli wykładowej DSK przy ul. Chodźki w Lublinie Koło Pomocy Dzieciom i Mołodzieży z Cukrzycą działające przy Towarzystwie Przyjaciół Dzieci Lubelski Oddział Regionalny zainaugurowało Światowy Rok Cukrzycy Dzieci. Wręczane były Odznaki "Przyjaciela Dziecka" za wieloletnią działalność na rzecz Koła i dzieci. W imieniu Wojewody Lubelskiego wystapiła Pani Karolina Kwaśniewska, Pełnomocnik Wojewody ds. Rodziny i Kobiet. W programie ponadto były wystąpienia dr. I Skowronek, Prof. L. Szewczyka, dr J. Niewiedzioł, dr B. Wysockiej, przedstawicieli Firmy Johnson&Johnson, przewodniczącej Koła Pani Jadwigi Gruba. W programie ponadto omawiane były sprawy organizacyjne Koła. Przybyłe dzieci otrzymały upominki od Firmy Roche Diagnostics, która to firma ufundowała również poczęstunek
dla wszystkich przybyłych. Więcej informacji na stronie Koła www.cukrzyca.lublin.pl