Kontakt z TPD

ul. Narutowicza 54
20-016 LUBLIN
tel.: (81) 532 35 16
tel./fax: (81) 532 39 43
e-mailtpdlublin@interia.pl

Galeria zdjęć

 • 1.jpg
 • 2.jpg
 • 3.jpg
 • 4.jpg
 • 5.jpg
 • 6.jpg
 • 7.jpg
 • 8.jpg
 • 9.jpg
 • 10.jpg
 • 11.jpg
 • 12.jpg
 • 13.jpg
 • 14.jpg
 • 15.jpg
 • 16.jpg
 • 17.jpg
 • 18.jpg
 • 19.jpg
 • 20.jpg

Partnerzy TPD

 • slide_1.jpg
 • slide_2.jpg
 • slide_3.jpg

2013

12 grudnia w godzinach 11.00 - 14.00 w Zespole Szkół nr 4 w Lublinie odbyła się impreza "Postaw na rodzinę - Konkurs kolęd", współfinansowana przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. W imprezie wzięli udział uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum, ich rodzice oraz zaproszeni goście. Celem konkursu kolęd było przypomnienie tradycji Bożonarodzeniowych oraz zachęcenie rodziców / opiekunów dzieci niepełnosprawnych do wspólnego kolędowania.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

1 grudnia od 10.00 do 15.00 po raz 21 odbyła się Wielka Uliczna Zbiórka Darów w ramach Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę".
Wolontariusze Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Lubelskiego Oddziału Regionalnego dyżurowali tradycyjnie już w punkcie przy Ratuszu.
Ze wstępnych wyliczeń wynika, że zebrano łącznie ok. 25 ton darów. Teraz w magazynie trwa segregacja. Pracami Głównego Magazynu Akcji kieruje Pani Wiceprezes Iwona Łysakowska.
Od 12 grudnia czynny będzie magazyn odzieżowy TPD przy ul. Noworybnej 3 (od poniedziałku do piątku, od 10.00 do 16.00)
Żywność w ramach Akcji będzie można odbierać przy ul. Narutowicza 54 w dniach:
20 grudnia - 10.00-15.00
21 grudnia (sobota) - 9.00-13.00
23 grudnia - 10.00-15.00
24 grudnia (Wigilia) - 9.00-13.00.


ZOBACZ ZDJĘCIA

 

W dniach 2-3 grudnia 2013 r. Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Lubelski Oddział Regionalny przedstawił swoją ofertę w ramach Lubelskich Targów Aktywności Osób Niepełnosprawnych organizowanych przez Lubelskie Centrum Aktywności Obywatelskiej w Centrum Targowo-Wystawienniczym Targów Lublin S.A. przy ul. Dworcowej 11. Targi otworzyła Pani Wiceprezydent Monika Lipińska, która opowiedziała krótko co Miasto Lublin zrobiło już dla osób niepełnosprawnych w ostatnich latach oraz o planach na najbliższy czas.


ZOBACZ ZDJĘCIA

 

Pani Helena Hass - Prezes Oddziału Okręgowego TPD w Zamościu oraz Skarbnik Lubelskiego Oddziału Regionalnego TPD, 11 listopada 2013 roku została odznaczona honorowym tytułem "Zasłużony dla Miasta Zamościa".
Gratulujemy
.

 

W dniach 29-30 listopada oraz 1 grudnia Towarzystwo Przyjaciół Dzieci weźmie udział w Świątecznej Zbiórce Żywności organizowanej przez Federację Polskich Banków Żywności, w tym Bank Żywności w Lublinie.
Poszukujemy chętnych wolotariuszy do współpracy przy zbiórce żywności w sklepach.
Chętnych prosimy o kontakt 81/53-235-16.

Nasza organizacja zbiórkę prowadzić będzie w następujących sklepach:
- Biedronka przy ul. Diamentowej 19
- Biedronka przy ul. Woronieckiego 12
- Stokrotka przy ul. Nałkowskich.

 

 

14 listopada, w Światowym Dniu Walki z Cukrzycą na lubelskie ulicy wyjechał trolejbus ZIU-tek "Słodka Linia" kursujący po trasie linii "156" (Chodźki, Lubartowska, Królewska, Zamojska, Fabryczna, Dr. Męczenników Majdanka). W ramach bezpłatnego przejazdu między godziną 10.00 a 16.00 była możliwość zmierzenia poziom cukru we krwi, rozdawane były ulotki informacyjne o akcji, a także o diecie dla cukrzyków.

Organizatorzy lubelskich obchodów Światowego Dnia Walki z Cukrzycą:
Koło Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą w Lublinie;
Stowarzyszenie Wesoły Diabetyk;
Polskie Stowarzyszenie Diabetyków - Oddział w Lublinie;
Towarzystwo Przyjaciół Dzieci - Oddział Regionalny w Lublinie;
Ogólnopolska Federacja Organizacji Pomocy Dzieciom i Młodzieży Chorym na Cukrzycę.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

W dniach od 8 do 10 listopada Lubelski Oddział Regionalny Towarzystwa Przyjaciół Dzieci zorganizował zbiórkę żywności i słodyczy, dla swoich podopiecznych, na potrzeby Środowiskowego Ogniska Wychowawczego TPD oraz Koła dla Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnością Intelektualną,
na podstawie decyzji Prezydenta Miasta Lublin (SA-ZZP.5311.19.2013) z dnia 12 września 2013 r.

Zbiórka prowadzona była w wybranych sklepach sieci Biedronka:
- ul. Wieniawska;
- ul. Diamentowa;
- ul. Wolska;
- ul. Lwowska;
- ul. Magnoliowa.
oraz w sklepie LSS przy ul. Kleeberga.

Dziękujemy szefostwu sieci Biedronka za możliwość przeprowadzenia zbiórki na terenia Państwa sklepów. Dziękujemy także wszystkim wolontariuszom, którzy licznie i chętnie pomogli nam
w zbiórce, a w szczególnoości: Pani Jolancie, Pani Monice, Pani Agnieszce, Pani Barbarze,
Pani Magdalenie, Pani Elżbiecie, Pani Agniesze, Pani Annie i Pani Ize, Pani Mrii, Pani Katarzynie, Pani Grażynie i Pani Monice, Marcie i Zofii, Mariannie, Łukaszowi i Marcinowi oraz wszyskim, którzy pomogli nam transportowo i przy segregacji oraz liczeniu zebranych kilogramów.
Dziękujemy także wszystkim darczyńcom.

Zebraliśmy łącznie 1 059,5 kg żywności długoterminowej i słodyczy.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

Od listopada 2013 do sierpnia 2014 nasza placówka - Środowiskowe Ognisko Wychowawcze Towarzystwa Przyjaciół Dzieci - będzie brała udział w ogólnopolskim programie dożywiania potrzebujących dzieci "ZDROWO JEŚĆ, BY ROSNĄĆ W SIŁĘ", prowadzonym przez Fundację Tesco Dzieciom.

Środki na realizacje programu "ZDROWO JEŚĆ, BY ROSNĄĆ W SIŁĘ" pozyskiwane są w ramach zbiórki publicznej, prowadzonej w sklepach Tesco na terenie całego kraju. Program Fundacji Tesco Dzieciom w sposób kompleksowy odpowiada na potrzeby naszych podopiecznych
w zakresie dożywiania. Jego celem jest sfinansowanie zakupu żywności dla potrzebujących dzieci oraz ich edukacja w zakresie zdrowego żywienia i poszerzenie umiejętności związanych z higieną, estetyką i przygotowaniem posiłków. Więcej informacji o programie na stronie www.fundacjatesco.pl

 

 

Rozpoczyna się XXI Ogólnopolska Akcja Charytatywna "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę". 15 października w siedzibie Polskiego Radia Lublin odbyło się spotkanie,
na którym powołany został Główny Społeczny Komitet Organizacyjny Akcji.

Lubelski Oddział Regionalny Towarzystwa Przyjaciół Dzieci jest współorganizatorem Akcji
i podobnie jak w minionych latach będziemy kierować Głównym Magazynem Akcji oraz prowadzić punkt wydawania darów potrzebującym na terenie miasta Lublin.

Jednocześnie informujemy, że Wielką Uliczną Zbiórkę Darów w ramach Akcji PDPZ zaplanowano na 1 grudnia 2013 r.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

 

Co 5 sekund diagnozuje się cukrzycę u kolejnej osoby. Co 10 sekund ktoś z powodu powikłań tej choroby umiera. Cukrzyca jako jedyna choroba niezakaźna została uznana przez WHO za epidemię XXI wieku. Zgodnie z rezolucją z 2006 r. ONZ wezwało kraje członkowskie
do opracowania krajowych strategii zapobiegania, leczenia i opieki nad osobami z cukrzycą.

Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie oraz Koalicja na Rzecz Walki z Cukrzycą zapraszają
do udziału w debacie: "Cukrzyca chorobą społeczną - wyzwaniem dla systemu opieki zdrowotnej".

Spotkanie odbędzie się 17 października 2013 r. (czwartek) o godzinie 12.00 w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie, przy ul. Spokojnej 4, w Sali Kolumnowej.

Tematy dyskusji:

. Cukrzyca - choroba interdyscyplinarna, epidemia XXI wieku oraz narastający problem społeczny

. Wyzwania dla regionu w zwalczaniu cukrzycy - prowadzenie programów edukacyjnych, wdrażanie profilaktyki pierwotnej i wtórnej (partnerstwo lekarza i osoby z cukrzycą)

. System opieki diabetologicznej - czy chory na cukrzycę może liczyć na system opieki zdrowotnej

. Narodowy Program Zwalczania Cukrzycy - wyzwanie dla decydentów - szansa dla chorych

. Powikłania cukrzycy - koszty społeczne

. Opieka diabetologiczna w regionie - potrzeby, plany, zadania


Debatę poprowadzi Pani Jadwiga Kamińska - prezes Dziennikarskiego Klubu Promocji Zdrowia.

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci - Koło Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą w Lublinie znaleźli się wśród partnerów Kampanii.

 

 

W dniach 4 - 5 października Towarzystwo Przyjaciół Dzieci wzieło udział
w Ogólnopolskiej zbiórce żywności "Podziel się posiłkiem"
organizowanej przez Federację Polskich Banków Żywności, w tym Lubelski Bank Żywności. Dzięki naszym wolontariuszom, którzy poświęcili swój czas ( 20 osób ) pozyskana żywność trafi do najbardziej potrzebujących. Zebraliśmy łącznie ponad 720 kg żywności długoterminowej.
Wsparcie otrzymają podopieczne dzieci z TPD i dzieci ze Środowiskowego Ogniska Wychowawczego.
Chętnych zapraszamy do współpracy.
Dziękujemy sklepom, które przyjeły naszych wolontariuszy:
- Biedronka przy ul. Diamentowej 19
- Biedronka przy ul. Woronieckiego 12
- Stokrotka przy ul. Nałkowskich.

Serdecznie dziękujemy wolontariuszom zbierającym żywność w sklepach: Pani Joli, Pani Edycie, Pani Magdalenie i jej córce Mariance, Pani Ani i jej córce Izie, Pani Agnieszce i jej córce Magdalenie, Łukaszowi, Pani Anecie i jej córce Klaudii, Pani Magłgarzacie, Klaudii, Ewelinie, Pani Marii, Pani Ewie i jej córce Alicji, Pani Elżbiecie i jej synowi Mateuszowi, Marcie i Ewelinie. Dziękujemy osobom, które pomogły nam przy transporcie, liczeniu i segragacji zebranej żywności: Pani Ewie, Pani Iwonie, Panu Waldemarowi, Agnieszce, Małgosi, Krzysztofowi.
DZIĘKUJEMY :)

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

 

W miesiącu wrześniu rozpoczęliśmy realizację drugiego cyklu warsztatów "Nie jestem sam".
Jest to program terapeutyczny skierowany do dzieci i młodzieży doświadczających, bądź będących świadkami przemocy w rodzinie. W warsztatach bierze udział 15-to osobowa grupa dzieci. Program obejmuje 30 godzin zajęć i jest dofinansowany ze środków Regionalnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Wraz z początkiem września rozpoczynamy III cykl "Warsztatów umiejętności rodzicielskich przygotowujących rodziców do wychowywania dzieci bez stosowania przemocy". Uczestnicy spotkają na Warsztatach w dniach 7, 14, 21 września oraz 5, 12, 19 października 2013 r.
Chętnych zapraszamy do wcześniejszego zapisania się telefonicznie 81/53-235-16 lub osobiście
w Centrum Rodziny i Praw Dziecka od poniedziałku do piątku między 9.00 a 15.00 przy ul. Narutowicza 54. Zapraszamy.

 

Z ostatnim dniem sierpnia zakończyło się przekazywanie przez Urzędy Skarbowe środków pochodzących z 1% podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2012. Towarzystwo Przyjaciół Dzieci zgromadziło 22.250 zł. Za wszystkie wpłaty bardzo serdecznie dziękujemy, środki zgromadzone zostaną podzielone zgodnie z Państwa wskazaniami na poszczególne Oddziały i Koła.

Lubelski Oddział Regionalny Towarzystwa Przyjaciół Dzieci wykorzysta swoją pulę środków
na działalność Centrum Rodziny i Praw Dziecka.

 

Zakończyła się akcja letnia 2013 r.
W jej ramach odbyły się turnusy w Kołobrzegu, Jastrzębiej Górze, Jarosławcu oraz dwa
w Murzasichle, jak również półkolonie organizowane na miejscu, w Lublinie. Każdy turnus
to inne, ciekawe pomysły na spędzanie wolnego czasu:

08.07-19.07.2013 r. - "Lublin moją magiczną wyspą";
22.07-02.08.2013 r. - "Historia, sztuka, zabawa w oczach dziecka";
05.08-16.08.2013 r. - "Eko - znaczy modnie"

Odbyły się również dwa turnusy edukacyjno-terapeutyczne na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej w Suścu, gdzie realizowaliśmy bardzo ciekawy program. Dzieci uczestniczyły m.in.
w zajęciach cyrkowych oraz tanecznych, chodziły na basen, a także jeździły na wycieczki po Roztoczu.


ZOBACZ ZDJĘCIA

 

 

 

Szanowni Państwo, Członkowie Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, informujemy, że od maja 2013 roku obowiązuje nowy wzór legitymacji członkowskiej - ze zdjęciem i możliwością potwierdzania opłacanych składek.
Legitymacje można zamawiać w biurze Lubelskiego Oddziału Towarzystwa Przyjaciół Dzieci przy ul. Narutowicza 54 lub mailem: tpdlublin@interia.pl
Koszt wynosi 1 zł za 1 legitymację.

 

 

W dniu 15 czerwca 2013 roku odbył się w siedzibie Zarządu Głównego TPD w Warszawie Krajowy Sprawozdawczy Zjazd Delegatów Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Na wniosek Prezydium ZG TPD została odznaczona specjalnym medalem "Serce za serce" Fundacji PROMOETUSZ m.in. Prezes Lubelskiego Oddziału Regionalnego TPD Pani Irena Kasperska Dwórnik.

 RELACJA Z POSIEDZENIA NA STRONACH ZARZĄDU GŁÓWNEGO TPD


 

 

 

W dniu 4 czerwca 2013 odbyła się w siedzibie naszego Stowarzyszenia wizyta studyjna 15-tu gimnazjalistów wraz z opiekunami ze szkół spod Biłgoraja w ramach projektu "Bądź Aktywny - Aktywizuj Innych" współfinansowanego przez Szwajcarię, w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej. Realizatorami projektu jest Fundacja Aktywności Obywatelskiej oraz Stowarzyszenie Dąb w Ciosmach. Podczas spotkania zaprezentowaliśmy działalność Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Mamy nadzieję, że rozbudzimy
w uczestnikach chęć działania na rzecz własnych lokalnych społeczności.

 

W dniu 3 czerwca 2013 na terenie Zespołu Szkół Nr 4 w Lublinie przy ul. Bronowickiej odbył się, w ramach Międzynarodowego Dnia Dziecka, "Dzień sportu z Mistrzem". W programie były konkurencje sportowe z nagrodami, spotkanie z Mistrzem sportu, którym był wielokrotny mistrz Polski i Europy w kulturystyce - Tomasz Błaziak. mecz piłki nożnej z "Dziećmi Motoru"
ze Stowarzyszenia Przyjaciół i Wychowanków Motoru Lublin S.A. oraz poczęstunek.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

 

Z okazji DNIA DZIECKA, Wszystkim Dzieciom tym małym i tym dużym życzymy spełnienia marzeń, dużo radości, przyjaciół na całe życie, wielu sukcesów, zdrowia
i uśmiechu na każdy dzień.

 

 

Od dnia 15 maja do 15 grudnia 2013 r. w siedzibie Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Lublinie realizowany jest program "Wspieranie inicjatyw służących aktywizacji i integracji społecznej osób starszych (realizacja działań wynikających z Wojewódzkiego Programu na rzecz Osób Starszych na lata 2013-2015)".
Program finansowany jest przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie.

Program zajęć dla dzieci i osób starszych - "Akademia Międzypokoleniowa" obejmuje będzie cykl zajęć (raz w tygodniu) warsztaty kulinarne, komputerowe, rękodzieła, zajęcia plastyczne, spacery, wyjścia do miejsc kultury. Wszystko po to, aby integrować ze sobą te dwa pokolenia.
W związku z tym poszukujemy starszych osób chętnych do wzięcia udziału w zajęciach.
Jeżeli macie Państwo odrobinę czasu, ciekawe doświadczenia życiowe, pasjonujące hobby, którym chcielibyście podzielić się z dziećmi zapraszamy do naszej placówki na Narutowicza 54
w Lublinie. Zapisy i wszelkie dodatkowe informacje u Pani Agnieszki w godz. 9.00 - 13.00;
tel. 81/53-235-16.

28 maja 2013 roku z okazji Dnia Dziecka odbyła się wycieczka do Planetarium w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Dzieci obejrzały film pt. Ziemia, Księżyc i Słońce. Następnie uczestnicy wycieczki odbyli rejs statkiem po Wiśle. Dzieci posiliły się smacznym obiadem, po czym
w strugach deszczu autokarem udały się do Muzeum Techniki w Pałacu Kultury i Nauki.
Pomimo deszczu dzieci wróciły zadowolone. W wycieczce wzięło udział 50-ro dzieci niepełnosprawnych oraz 5-ciu opiekunów. Wyjazd był możliwy dzięki środkom z PFRON-u.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

W dniu 3 czerwca 2013 na terenie Zespołu Szkół Nr 4 w Lublinie przy ul. Bronowickiej odbędzie się w ramach Międzynarodowego Dnia Dziecka "Dzień sportu z Mistrzem". W imprezie wezmą udział dzieci niepełnosprawne z Zespołu Szkół. Impreza współfinansowana jest ze środków Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie Dział ds Osób Niepełnosprawnych.
W programie m.in. sportowe konkursy z nagrodami, spotkanie z Mistrzem sportu, mecz piłki nożnej oraz poczęstunek.

 

28 maja 2013 roku z okazji Dnia Dziecka odbędzie się wycieczka do Centrum Nauki Kopernik
w Warszawie. Niepełnosprawni uczestnicy (50-ro dzieci) weźmie udział w pokazie filmu "Ziemia, Księżyc, Słońce". Wyjazd współfinansowany jest ze środków Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie Dział ds Osób Niepełnosprawnych.

 

25 kwietnia 2013 roku w Hali MOSiR przy al. Zygmuntowskich 4 odbył się XV, jubileuszowy Koncert Charytatywny
"Pomóż Dziecku".
W trakcie koncertu wyróżniliśmy specjalnymi medalami wieloletnich darczyńców oraz firmy
i instytucje, z którymi współpracujemy lub przez wiele lat współpracowaliśmy.
Medale "Przyjaciel Dziecka" otrzymali:
Pani Wiceprezydent Miasta Lublin Monika Lipińska,
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie,
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej,
Wydział Zdrowia Urzędu Miasta Lublin,
Ogólnopolska Akcja Charytatywna "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę",
Bank Żywności w Lublinie,
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lublinie,
Pan Waldemar Giza z Polskiego Związku Łowieckiego,
Biuro Ochrony Businessu Pana Krzysztofa Drozda,
Spółka Inżynierów SIM,
Firma Midas Investment,
a także
SKOK im. Chmielewskiego, Firma Cukiernicza SOLIDARNOŚĆ, VET - AGRO Sp. z o.o., Centrum Metal Odczynników Chemicznych, Energoserwis S.A., TBV Sp. z o.o., Zakład Wielkogabarytowych Łożysk Kraśnik, PRS Wschód Sp. z o.o., Inergy Automotive Systems Poland Sp. z o.o., Hitenes Albertus Polska, Uniwesystet Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie, Dalimex Sp. z o.o., Lubelskie Przedsiębiorstwo Robót Telekomunikacyjnych S.A., Ekbud Sp. z o.o., Fundacja im. Leszka Podkańskiego, Łęczyńska Energetyka Sp. z o.o., Politechnika Lubelska, Korporacja Gwarecka S.A.

Odznaczenia otrzymali także wieloletni, zasłużeni działacze Towarzystwa Przyjaciół Dzieci z Kół Przyjaciół Dzieci działających przy Zespole Szkół Nr 4 oraz z Zespołu Szkół przy Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Lublinie.

Koncert uświetnili swoim występem: zespół "A to Ci biesiada" oraz Kabaret "NOWAKI".
Honorowy patronat nad koncertem objął Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

 

W dniu 16 kwietnia 2013 roku odbył się Regionalny Zjazd Sprawozdawczy delegatów Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Okręgu Lubelskiego po 2 latach działalności obecnego Zarządu.
W Zjeździe uczestniczyli przedstawiciele jednostek terenowych, regionalny Zarząd i Komisja Rewizyjna oraz przedstawiciel Zarządu Głównego TPD w Warszawie. Zjazd sprawozdawczy
w połowie kadencji miał na celu ocenę stopnia realizacji przyjętych zamierzeń oraz przeprowadzenia dyskusji, w szczególności dotyczącej priorytetów: programowcyh, organizacyjnych, ekonimicznych i promocyjnych. Myśl przewodnia obecnej kadencji mówi, że siła TPD tkwi w różnorodności działań przy zachowaniu jedności celów - należy pamiętać,
że nadrzędnym celem wszystkich działań Towarzystwa jest DZIECKO, a naszymi największymi sojusznikami powinni być RODZICE. Stawiając więc po dyskusję Zjazdu powyższe tezy uwzględniające działania zarówno programowe, organizacyjne, ekonimiczne jak i promocyjne - pamiętamy zawsze o dziecku jako o ich ostatecznym beneficjencie.
Po przedstawieniu sprawozdania Zarządu i Komisji Rewizyjnej odbyła sie burzliwa dyskusja,
w wyniku której podjęta została Uchwała programowa na lata 2013-2014.

Treść Uchwały (.pdf)

"Nawet jedno głodne dziecko to hańbiący problem polskiego społeczeństwa" - więcej infomacji na stronach Zarządu Głównego TPD.

W dniu 11 kwietnia 2013 roku w Lublinie, z inicjatywy Pani Wiceprezydent Moniki Lipińskiej, również odbyła się debata dotycząca dożywiania dzieci w naszym mieście. W debacie uczestniczyli Pani Ewa Dumkiewicz-Sprawa - Dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania UM, Pani Dorota Gąsior - Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, Pan Jerzy Kuś - Dyrektor Wydziału Zdrowia UM, przedstawiciel Sanepidu, Pani red. Ewa Dados - dziennikarka Polskiego Radia Lublin, pomysłodawczyni Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę" oraz Pani Iwona Łysakowska Wiceprezes Lubelskiego Oddziału Regionalnego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

 

 

Rozpoczęliśmy zapisy na tegoroczne
"Warsztaty umiejętności rodzicielskich przygotowujących rodziców do wychowania dzieci bez stosowania przemocy".
Zapisy prowadzimy w siedzibie Towarzystwa, od poniedziałku do piątku między 9.00 a 15.00, przy ul. Narutowicza 54, telefonicznie - 81/ 53 235 16 oraz mailowo: centrumrodziny.tpdlublin@interia.pl
Zajęcia odbywać się będą w trzy kolejne soboty, w miesiącach: maj, czerwiec, wrzesień, październik w formie nieodpłatnych warsztatów. Program współfinansowany jest przez Gminę Lublin.
Zapraszamy chętnych do udziału.

 

Od marca korzystamy z programu dożywiania Fundacji Tesco Dzieciom.
Nasza Placówka - Środowiskowe Ognisko Wychowawcze Towarzystwa Przyjaciół Dzieci - bierze udział w ogólnopolskim programie dożywiania potrzebujących dzieci "ZDROWO JEŚĆ,
BY ROSNĄĆ W SIŁĘ", prowadzonym przez Fundację Tesco Dzieciom.
Środki na realizacje programu "ZDROWO JEŚĆ, BY ROSNĄĆ W SIŁĘ" pozyskiwane są w ramach zbiórki publicznej, prowadzonej w sklepach Tesco na terenie całego kraju.
Program Fundacji Tesco Dzieciom w sposób kompleksowy odpowiada na potrzeby naszych podopiecznych w zakresie dożywiania. Jego celem jest sfinansowanie zakupu żywności dla potrzebujących dzieci oraz ich edukacja w zakresie zdrowego żywienia i poszerzenie umiejętności związanych z higieną, estetyką i przygotowaniem posiłków. Więcej informacji o programie na stronie www.fundacjatesco.pl

 

Z dniem 1 lutego 2013 roku zakończyło działalność Środowiskowe Ognisko Wychowawcze TPD
w Dysie. To bardzo smutna wiadomość , po 5 latach działalności i naszych starań Urząd Gminy Niemce odmówił współfinansowania placówki. Po zmianie ustawy o wspieraniu rodziny
i systemie pieczy zastępczej prowadzenie tego typu placówek wpisane zostało jako zadanie własne gminy. Gmina Niemce pozostała nie wzruszona na potrzeby dzieci, mimo że nasze Ognisko było jedyną tego typu placówką w gminie.

 

Zakończyła się kolejna edycja Akcji "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę " . TPD ma ogromny wkład w funkcjonowanie Akcji, Pani Iwona Łysakowska Wiceprezes TPD kierowała Głównym Magazynem Akcji, ponadto TPD prowadziło dystrybucje darów w ramach Akcji w swojej siedzibie przy ul.Narutowicza 54 i w lokalu udostepnionym przez miasto przu Alejach Racławickich 22. Nasi wolontariusze , bez których nie mozliwa by była pomoc na taka skalę:
Irena Kasperska-Dwórnik, Ewa Krawczyk-Mączka, Wiesława Woźniak, Beata Adasik, Elżbieta Piasecka, Elżbieta Wójcik, Agnieszka Grabowska, Agnieszka Kapica, Krzysztof Leszczyński, Monika Sokołowska, Adam Woźniak , Adam Piasecki, Mateusz Piasecki,Kinga Rozner - wszystkim bardzo serdecznie dziekujemy !