Kontakt z TPD

ul. Narutowicza 54
20-016 LUBLIN
tel.: (81) 532 35 16
tel./fax: (81) 532 39 43
e-mailtpdlublin@interia.pl

Galeria zdjęć

 • 1.jpg
 • 2.jpg
 • 3.jpg
 • 4.jpg
 • 5.jpg
 • 6.jpg
 • 7.jpg
 • 8.jpg
 • 9.jpg
 • 10.jpg
 • 11.jpg
 • 12.jpg
 • 13.jpg
 • 14.jpg
 • 15.jpg
 • 16.jpg
 • 17.jpg
 • 18.jpg
 • 19.jpg
 • 20.jpg

Partnerzy TPD

 • slide_1.jpg
 • slide_2.jpg
 • slide_3.jpg

2014

 

6 grudnia 2014 roku w reprezentacyjnej sali Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie odbyło się uroczyste, jubileuszowe zebranie Zarządu Głównego TPD. Ważnym punktem programu było wręczenie odznaczeń państwowych zasłużonym działaczom TPD. Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski, gratulując odznaczonym, podkreślił, że dzięki ich zaangażowaniu i ofiarności oraz  innych  osób, które na co dzień organizują i prowadzą niezmiernie różnorodną działalność w całym kraju, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci wciąż  bardzo skutecznie wywiązuje się ze swojej misji, jaką od początku istnienia stowarzyszenia jest organizowanie różnych form opieki i pomocy dla dobra dziecka.

 

Jedną z wyróżnionych osób była Wiceprezes Lubelskiego Oddziału Regionalnego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci - Pani Iwona Łysakowska, która otrzymała Brązowy Krzyż Zasługi.
Serdecznie gratulujemy.

 

  

jub1402_582_436_100.jpg
 

 

 

 

kartka.jpgW 2014 roku na mocy decyzji Urzędu Miasta Lublin nr 11/2014 z dnia 12 lutego 2014 roku oraz dzięki zgodzie sklepów LIDL na przeprowadzenie zbiórek żywności zorganizowaliśmy we własnym zakresie trzy zbiórki. Odbyły się one w terminach: 23-25 maja, 24-26 października oraz 5-6 grudnia.
Zebraliśmy łącznie ponad 3600 kg, obdarowaliśmy ponad 300 rodzin.
Serdecznie dziękujemy firmie LIDL Polska za możliwość przeprowadzenia zbiórek, wolontariuszom zaangażowanym w zbiórki oraz klientom za hojność i wsparcie rodzin, podpiecznych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.
Szczegółowe, pełne sprawozdanie zostanie opublikowane do końca stycznia 2015 roku.


 

W dniach 28-30 listopada odbyła się Świąteczna Zbiórka Żywności organizowana przez Banki Żywności. Nasze Stowarzyszenie prowadziło zbiórkę w trzech sklepach: Biedronka przy
ul. Woronieckiego i Diamentowej oraz w Lidlu przy ul. Diamentowej. Podczas trzech dni zbiórki dzięki zaangażowaniu wolontariuszy i hojności klientów sklepów zebraliśmy ponad 780 kg żywności długoterminowej, słodyczy. Z pomocy skorzystało 68 rodzin. 
5 grudnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Nasze Stowarzyszenie nie istniało by gdyby nie wszechstronna pomoc wolontariuszy. Każdego dnia korzystamy z czasu, doświadczenia i pomocy wielu osób np. na turnusach rehabilitacyjnych, czy przy zbiórkach żywności.

Z okazji święta wszystkim wolontariuszom dziękujemy za Wasz wkład w działalność Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Dziękujemy za Waszą obecność oraz chęć pomocy. W dniach 4-5 grudnia 2014 
po raz drugi odbyły się w Lublinie Targi Aktywności Osób Niepełnosprawnych, które odbędą się w hali Targów Lublin przy ul. Dworcowej 11. 

Targom towarzyszyły konferencje, panele dyskusyjne i debaty, podczas których zaprezentowane zostały kwestie istotne z punktu widzenia aktywnego włączania osób z różnymi niepełnosprawnościami w życie społeczne, ze szczególnym zwróceniem uwagi na problematykę aktywności zawodowej oraz sportowej osób z niepełnosprawnością. 

W pierwszym dniu Targów omówione zostały zagadnienia dotyczące sportu osób niepełnosprawnych, dostępności lubelskich obiektów sportowych i aktywności niepełnosprawnych sportowców.

Prelegentami byli doświadczeni pracownicy, trenerzy, zawodnicy i osoby, które od wielu lat zajmują się sportem osób z niepełnosprawnością. Swoimi doświadczeniami podzielili się Pan Piotr Sawicki, łucznik, Mistrz Świata w mikście 2013 r., uczestnik Igrzysk Paraolimpijskich w Atenach, Pekinie i Londynie oraz dr Józef Krzak, trener piłki siatkowej na siedząco, wykładowca Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Drugi dzień Targów skierowany został do osób niepełnosprawnych oraz pracodawców. Podczas odpowiednich modułów zaprezentowane zostały przykłady dobrych praktyk, jakie stosują firmy zaangażowane w problematykę niepełnosprawności na otwartym rynku pracy, a także warsztaty z autoprezentacji. Zarówno pracodawcy, jak i osoby niepełnosprawne mogły poznać regulacje prawne związane z zatrudnieniem, dzięki prezentacji przygotowanej przez Michała Rydzewskiego (Kierownik Działu Komunikacji Społecznej w PFRON-nie).

Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko i zainteresowali się ofertą naszego Stowarzyszenia.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

Od 25 listopada trwa wydawanie darów odzieżowych w ramach Akcji "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę". Także i w tym roku nasze Stowarzyszenie włącza się w tą szczytną Akcję. 

Pani Wiceprezes Iwona Łysakowska kieruje Głównym Magazynem Akcji, nasi wolontariusze codziennie wydają dary odzieżowe, obuwie, zabawki w punkcie wydawania darów przy 
ulicy Hutniczej 2B w Lublinie.

Jeszcze przed świętami nasi podopieczni otrzymają żywność i słodycze na święta, w ramach pogotowia wigilijnego Akcji "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę".  www.pdpz.pl

20 listopada 2014 w Sali Kolumnowej Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie odbyła się konferencja jubileuszowa "95 lat Towarzystwa Przyjaciół Dzieci - silni tradycją - patrzymy w przyszłość". Na uroczystość przybyło wielu znamienitych gości, wśród nich: przedstawiciele władz miejskich i wojewódzkich, organizacji związanych
z TPD oraz byli i obecni pracownicy i działacze Towarzystwa Przyjaciół Dzieci z oddziałów okręgowych województwa lubelskiego oraz Zarządu Głównego. W trakcie spotkania Pani Prezes Irena Kasperska - Dwórnik wygłosiła referat 95 lat Towarzystwa Przyjaciół Dzieci "Nade wszystko dziecko", a Pani Wiceprezes Ewa Krawczyk - Mączka przybliżyła zebranym osobę dr Henryka Jordana, którego dokonania były i są bliskie celom przyświecającym TPD. Na konferencji odznaczeni zostali zasłużeni działacze naszej organizacji z regionu lubelskiego. W uznaniu za tworzenie środowiska wsparcia dla dzieci i rodziców oraz dbałość o wszechstronny rozwój najmłodszych z podziękowaniami za upowszechnianie rodzinnych form wychowania Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Lubelski Oddział Regionalny otrzymało Medal Prezydenta Miasta Lublina.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

 

W dniu 14 listopada 2014 - Światowym Dniu Walki z Cukrzycą - Koło Pomocy Dzieciom i Młodzieży Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Lublinie zorganizowało akcję "Słodki Ziutek", w którym pasażerowie mogli bezpłatnie wykonać badania poziomu cukru we krwi, zapoznać się z materiałami o cukrzycy. Udzielane były również informacje o diecie i konieczności monitorowania poziomu cukru we krwi. Akcja odbyła się pod Patronatem Prezydenta Miasta Lublin, Pana Krzysztofa Żuka. Zakład Transportu Miejskiego w Lublinie bezpłatnie udostępnił legendarny trolejbus "Ziutek". Do pomocy w organizacji obchodów Światowego Dnia Walki z Cukrzycą przyczyniła się Ogólnopolska Federacja Organizacji Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą, portal mojacukrzyca.org oraz Wydział Zdrowia Urzędu Miasta Lublin.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

 

W dniach 24, 25, 26 października 2014 w wybranych sklepach Lidl Polska na terenie Lublina odbyła się zbiórka żywności organizowana przez nasze Stowarzyszenie. Brak unijnego programu dożywiania najuboższych mieszkańców wymusił na naszej organizacji większą ilość zbiórek, gdyż potrzeby są ogromne. Dzięki naszym wolontariuszom, którym z serca dziękujemy za poświęcony czas i dyżur w sklepach, a także klientom Lidl Polska przy ul. Romantycznej,
Jana Pawła, Dziewanny, Grabskiego, Koncertowej i Lwowskiej zebraliśmy ponad 1600 kg żywności i słodyczy dla dzieci. Pomoc uzyskało ponad 130 rodzin, podpiecznych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci oraz dzieci ze Środowiskowego Ogniska Wychowawczego.
Zbiórka odbyła się na podstawie zezwolenia udzielonego przez Prezedenta Miasta Lublin
nr 11/2014 z dnia 12 lutego 2014 roku.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Najlepsze podziękowania to te skierowane od najmłodszych. Oto obrazki przygotowane przez dzieci, które otrzymały od naszej organizacji pomoc żywnościową.

 

 

 

Fundacja Tesco Dzieciom pomaga podopiecznym Ognisk TPD
34 placówki biorą udział w Ogólnopolskim Programie Dożywiania Potrzebujących Dzieci "ZDROWO JEŚĆ, BY ROSNĄĆ W SIŁĘ", prowadzonym przez Fundację Tesco Dzieciom. 
Z programu dożywiania Fundacji Tesco Dzieciom skorzysta kilkaset podopiecznych TPD z całej Polski. Środki na realizację programu "ZDROWO JEŚĆ, BY ROSNĄĆ W SIŁĘ" pozyskiwane są
w ramach zbiórki publicznej, prowadzonej w sklepach Tesco na terenie całego kraju.
Program Fundacji Tesco Dzieciom w sposób kompleksowy odpowiada na potrzeby naszych podopiecznych w zakresie dożywiania. Jego celem jest sfinansowanie zakupu żywności dla potrzebujących dzieci oraz ich edukacja w zakresie zdrowego żywienia i poszerzenie umiejętności związanych z higieną, estetyką i przygotowaniem posiłków. Więcej informacji o programie na stronie
 www.fundacjatesco.pl

 

 

Otrzymaliśmy z Urzędu Skarbowego rozliczenie środków pochodzących z 1% podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2013.
Towarzystwo Przyjaciół Dzieci zgromadziło w wojwództwie lubelskim łącznie ponad 8.000 zł.
Za wszystkie wpłaty bardzo serdecznie dziękujemy, środki zgromadzone zostaną podzielone zgodnie z Państwa wskazaniami na poszczególne Oddziały i Koła.

 

W dniach 3-4 października 2014 odbyła się zbiórka żywności "Podziel się posiłkiem".
Nasi wolontariusze dyżurowali w sklepach Biedronka przy ul. Diamentowej
i Woronieckiego oraz w Stokrotce przy ul. Nałkowskich. Dzięki zaangażowaniu naszych wolontariuszy, za co bardzo serdecznie dziękujemy. Uzbieraliśmy, łącznie z Kołem Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Niepelnosprawnością Intelektualną, ponad 1345 kg, pomoc uzyskało 150 rodzin, podopiecznych naszego Stowarzyszenia.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

12 września 2014 dzięki pomocy myśliwego, Pana Waldemara Gizy otrzymaliśmy owoce (jabłka) od rolników z gminy Wojciechów.
Zostaną one rozdysponowane wśród naszych podpiecznych oraz przeznaczone
na dożywianie dzieci ze Środowiskowego Ogniska Wychowawczego. Bardzo dziękujemy
za okazane wsparcie.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

31 sierpnia 2014 roku odbył się Festyn informacyjno - rekreacyjny
w Parku Ludowym przy al. Piłsudskiego w Lublinie pod nazwą: "Bezpieczny powrót do szkoły". 
Przypomnieliśmy podstawowych zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, zwróciliśmy uwagę na konieczność ich stosowania. Ponadto upowszechniliśmy wiedzę o przyczynach i skutkach niepełnosprawności powstającej w wyniku wypadków komunikacyjnych m.in. w drodze do szkoły. Naukę powiązaliśmy z zabawą.
Festyn współfinansowany ze środków Gminy Lublin.

Partnerzy Festynu:
- Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie
- Centrum Wolontariatu
- Koło Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą Towarzystwa Przyjaciół Dzieci

Sponsorzy Festynu:
- Radio Taxi MPT 1-919-1
- INFISOLUS

Wśród atrakcji dla uczestników były m.in.:
- występy taneczne, karateków, konkursy na scenie
- malowanie twarzy, skręcanie balonów, puszczanie dużych baniek, zabawy dla dzieci (chusta, tunel, bampy, malowanie rękami) - Centrum Wolontariatu oraz Towarzystwo Przyjaciół Dzieci,
- pokazy pierwszej pomocy przygotowane przez Polski Czerwony Krzyż,
- badanie poziomu cukru we krwi (dzięki firmie Bayer) na stoisku Koła Cukrzycowego TPD,
- spotkanie z policyjnym Misiem Poli,
- pokaz wozu strażackiego,
- pokaz wozu straży miejskiej,
- poczęstunek.
Ponadto przygotowaliśmy stoiska informacyjne: Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, Koło Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą TPD, Centrum Wolontariatu.

Patroni medialni Festynu:
- Radio eR,
- Dziennik Wschodni,
- TVP Lublin.


ZOBACZ ZDJĘCIA

Podczas Festynu "Bezpieczny powrót do szkoły" była podopieczna Środowiskowego Ogniska Wychowawczego TPD w Lublinie, Marysia Dyś przeczytała specjalnie na tę okazję przygotowany wiersz.

 

W okresie od kwietnia do sierpnia przeprowadziliśmy dwie zbiórki żywności dla naszych podopiecznych, w tym jedną z Fundacją Bank Żywności w Lublinie.
Poza tym otrzymaliśmy darowizny z produktami żywnościowymi i napojami
od indywidualnych darczyńców, Caritasu Archidiecezji Lubelskiej oraz Fundacji Bank Żywności w Lublinie. Łączna ilość przyjętych i rozdysponowanych podopiecznym TPD darów żywnościowych wyniosła 3 250 kg. Pomoc otrzymało 400 rodzin, tj. 1550 osób. Wszystkie działania pomocy żywnościowej prowadzimy w tym roku bez żadnego wsparcia finansowego, ponosząc szereg kosztów związanych z transportem, przechowaniem żywności, czy obsługą podopiecznych.

Obecnie przygotowujemy się do kolejnych zbiórek żywności, które planowane są w okresie jesienno-zimowym. Mimo braku unijnego programu dożywiania staramy się nie pozostawiać naszych podopiecznych bez żadnego wsparcia. Planujemy także przed rozpoczęciem roku szkolnego wsparcie naszych podopiecznych w postaci przekazania wyprawek szkolnych. Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Lubelski Oddział Regionalny przygotowuje wspólnie z Bankiem BPH wyprawki szkolne dla dzieci ze Środowiskowego Ogniska Wychowawczego TPD oraz dla dzieci naszych podopiecznych.
W tym roku przygotowaliśmy 70 wyprawek. Akcja "Witaj Szkoło" jest coroczną ogólnopolską akcją wolontariatu GE. W roku szkolnym 2014/2015 do akcji aktywnie włączyli się Pracownicy Oddziału Banku BPH S.A. w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 68, Dyrektor Makroregionu Południowo-Wschodniego, Pracownicy Centrum Biznesowego w Lublinie oraz Pracownicy Oddziału Banku BPH S.A. w Puławach i w Lubartowie.

Artykuły szkolne kupione przez Bank BPH S.A. oraz zebrane lokalnie przez pracowników, zostały wspólnie przekazane do tegorocznego Partnera akcji: Towarzystwa Przyjaciół Dzieci
w Lublinie. Wyprawki zostały dodatkowo uzupełnione materiałami szkolnymi przekazanymi nam przez indywidualnych darczyńców.

Dziękujemy za wsparcie.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

Zakończyła się Akcja Letnia 2014.
Zorganizowaliśmy turnusy rehabilitacyjne w Ustce, Rowach, Myczkowcach oraz dwa
w Murzasichlu. Obyła się także kolonia zdrowotna w Okunince.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

W dniu 26 czerwca 2014 dziesiątka dzieci, podopiecznych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci udała się na wycieczkę do Warszawy, na spotkanie z Małżonką Prezydenta RP Panią Anną Komorowską. W programie także zwiedzanie Łazienek Królewskich
z przewodnikami oraz obiad.
Wyjazd odbył się w ramach obchodów 95-lecia Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

3 czerwca 2014 roku w Domu Kultury LSM odbyła się konferencja pt: "Janusz Korczak - wychowanie w kategoriach twórczości".
Na konferencji referat: "Działalność Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w oparciu o ideę korczakowską" wygłosiła Pani Prezes Irena Kasperska-Dwórnik.
Odznaczenia "Przyjaciel Dziecka" otrzymały:
- Kolegium Pracowników Służb Spoołecznych w Lublinie, odznaczenie odebrała Pani Dyrektor Iwona Grudzień
- Instytut Pedagogiki UMCS, odznaczenie odebrał Pan Profesor Janusz Kirenko
- Dom Kultury LSM

ZOBACZ ZDJĘCIA

ZOBACZ SZCZEGÓŁY KONFERENCJI

RAZEM NA RZECZ DZIECI W POTRZEBIE


Fundacja Tesco Dzieciom i Towarzystwo Przyjaciół Dzieci zawiązały partnerstwo strategiczne. Organizacje podpisały porozumienie w ramach którego zobowiązały się do wspólnego inicjowania i wspierania działań mających na celu pomoc dzieciom i młodzieży w obszarach pomocy społecznej, edukacji i ochrony zdrowia. Pomocą w ramach działań realizowanych przez Partnerów zostanie objętych ponad tysiąc dzieci rocznie.

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci i Fundacja Tesco Dzieciom współpracują przy realizacji programów społecznych na rzecz poprawy sytuacji dzieci w Polsce od 2012 roku.
4 czerwca, podczas uroczystości związanych z obchodami Dnia Dziecka w Towarzystwie Przyjaciół Dzieci została podpisana umowa o partnerstwie strategicznym przy realizacji zadań mających na celu poprawę jakości życia społecznego młodych ludzi.
W uroczystym podpisaniu umowy wzięli udział: prezes Fundacji Tesco Dzieciom - Katarzyna Michalska Miszczyk oraz prezes Towarzystwa Przyjaciół Dzieci- Wiesław Kołak. Partnerzy ustalili, iż sztandarowym, wspólnym działaniem realizowanym przez Fundację i Towarzystwo będzie Ogólnopolski Program Dożywiania Potrzebujących Dzieci "Zdrowo jeść, by rosnąć w siłę".

ZOBACZ WIĘCEJ INFORMACJI NA STRONIE ZARZĄDU GŁÓWNEGO TPD

W dniu 1 czerwca 2014 roku z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka 50-ro Naszych podopiecznych wzięło udział w pikniku/wycieczce "Podróże w czasie - poznajemy dziedzictwo kulturowe regionu" na terenie Muzeum Wsi Lubelskiej w ramach realizacji projektu "Podróże
w czasie" organizowanego w ramach cyklu "Wiosna z GE Volunteers" przez wolontariuszy
z Banku BPH.
W programie znalazły się takie atrakcje jak:
- zwiedzanie Muzeum z przewodnikiem,
- przejazd po Muzeum bryczką,
- pokazy i zaangażowanie dzieci w rzemiosło (garncarstwo, praca kołowrotka, robienie powrozów, robienie wycinanek i kwiatów),
- malowanie twarzy,
- ognisko z pieczeniem kiełbasek,
- poczęstunek (zupa, paćzek, napój i lody).
Na koniec dzieci otrzymały upominki. Podczas imprezy dobra zabawa połączona została
z edukacją. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali opiekunowie z TPD oraz pracownicy/wolontariusze z lubelskiego oddziału Banku BPH.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

29 maja 2014 roku w godzinach od 10.00 do 13.00 przy Zespole Szkół Nr 4
(ul. Bronowicka 21) odbył się "Jordanowski Dzień Dziecka".

Nasze plany zorganizowania imprezy w plenerze, tj na boisku szkolnym zostały pokrzyżowane przez ulewny deszcz. Wszystkie atrakcje, dzięki uprzejmości dyrekcji, zostały przeniesione
do budynku szkoły.
 W myśl idei dr Henryka Jordana zabawa miała charakter sportowo-rekreacyjny. Dzieci mogły wziąć udział w różnego rodzaju indywidualnych oraz grupowych konkurencjach sportowych z nagrodami. Wśród atrakcji były: były dmuchany zamek i zjeżdżalnia malowanie twarzy i modelowanie z balonów. Po wyczerpującej zabawie i rywalizacji sportowej wszyscy udali się na poczęstunek: słodycze, owoce i napoje oraz świeżo prażony popcorn.
Na koniec wszystkie dzieci otrzymały drobne upominki z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka.
 Impreza skierowana była do dzieci niepełnosprawnych i współfinansowana przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, ze środków PFRON.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

Dzień Matki jest raz w roku, Szczęśliwy i pełen uroku,
W tym dniu dzieci pragną złożyć życzenia Zdrowia szczęścia i powodzenia. Niech wszystkim mamom słonko jasno świeci, niech im słodko życie leci... Życzą w imieniu dzieci pracownicy i wolontariusze
Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

W dniu 22 maja 2014 roku w posiedzeniu Regionalnej Komisji Konkursowej
w siedzibie Banku BPS S.A. O/R w Lublinie udział wzięła Pani Wiceprezes Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Lubelskiego Oddziału Regionalnego Ewa Krawczyk - Mączka
, która pełniła rolę przewodniczącej Komisji. Komisja rozstrzygnęła konkurs "Dziś oszczędzam w SKO jutro w Banku Spółdzielczym" "Talenty dajemy" w ramach Programu TalentowiSKO w roku szkolnym 2013/2014.

 

W dniach 23-25 maja przeprowadziliśmy zbiórkę żywności dla swoich podopiecznych, dla dzieci ze Środowiskowego Ogniska Wychowawczego TPD oraz Koła Pomocy Dzieciom i Młodzieży. W wybranych, lubelskich sklepach sieci LIDL przy ul: Romantyczna 2, Dziewanny 2, Koncertowa 4, Grabskiego 1, Jana Pawła II 37, Lwowska 48 dyżurowali nasi wolontariusze: pani Grażyna z Moniką i Agatą, pani Milena, pani Magdalena
z Marianną, pani Ela, pani Barabara, pani Ania, pan Paweł, pani Monika, pani Ewa, pani Aneta, pani Ela, pani Teresa z Łukaszem i Marcinem, pani Anna z Danielem, pani Jolanta, pani Edyta, pani Ela, pani Maria, pani Jolanta, pani Sylwia, pani Zofia, pani Marta - BARDZO DZIĘKUJEMY!

Za pomoc trasportową w zwiezieniu zebranych darów żywnościwych dziękujemy panu Mirkowi, Michałowi, panu Leszkowi oraz panu Markowi. Za możliwość przeprowwadzenia zbiórki oraz przyjęcie naszych wolontariuszy bardzo dziękujemy szefom sklepów LIDL.
Za hojność i wsparcie naszej zbiórki dziękujemy klientom sklepów LIDL, w których zbieraliśmy żywność i słodycze dla dzieci. Dzięki zaangażowaniu wszystkich Państwa zebraliśmy 566 kg darów.

W ramach obchodów 95-lecia Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, które odbywają się pod patronatem Małżonki Prezydenta RP Anny Komorowskiej, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Lubelski Oddział Regionalny zorganizowało Koncert Charytatywny "Pomóż Dziecku".
23 kwietnia w Hali MOSiR przy al. Zygmuntowskich 4 wystąpili: Kabaret AFERA oraz Zbigniew Wodecki. Patronat Honorowy nad naszym koncertem objął Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk.

PARTNERZY AKCJI "POMÓŻ DZIECKU" W 2014 R.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

Od 5 maja 2014 roku zapraszamy do nowej siedziby Centrum Rodziny i Praw Dziecka TPD.
Przyjęcia Rzecznika Praw Dziecka TPD, psychologa oraz pedagoga z interesantami odbywać się będą przy al. Racławickich 24.
Telefoniczne zapisy pod dotychczasowym numerem telefonu: 81/ 53-235-16.
Szczegóły w zakładce: Centrum Rodziny i Praw Dziecka

W tym roku przypada 95 lecie Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, w jubileuszu tym będziemy przypominać postać dr. Henryka Jordana , lekarza, profesora, wychowawcy, społecznika, twórcy ogrodów sportowo - rekreacyjnych dla dzieci. W przyszłym roku przypada
40 lecie ustanowienia przez TPD Medalu im. Henryka Jordana.
Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją przypominającą tę wybitną postać:

Rok 2014 będzie obfitował w imprezy z okazji 95-lecia Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, m.in.
w miesiącu kwietniu obędzie się urodzinowy koncert charytatywny, w miesiącu czerwcu odbędzie się Jordanowski Dzień Dziecka, w miesiącu wrześniu odbędzie się konferencja poświęcona działalności i działaczom TPD. Wszystkie szczegółowe informacje będziemy podawali na bieżąco na naszych stronach tpd.lublin.pl

 

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy wszystkim dużo radości płynącej
od Zmartwychwstałego oraz spokoju i świątecznego nastroju składają wszystkim naszym przyjaciołom Zarząd i pracownicy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Lubelskiego Oddziału Regionalnego.


W dniach od 4 do 6 kwietnia odbędzie się Wielkanocna Zbiórka Żywności,
w organizacje którą włącza się także, na zaproszenie Fundacji Bank Żywności w Lublinie, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Lubelski Oddział Regionalny.
Zbiórka nie mogłaby się odbyć bez wolontariuszy, dlatego zapraszamy do współpracy wszystkich chętnych, którzy chcieliby podarować swój czas dla innych. Zapraszamy do współpracy, zgłaszać można się mailem: tpdlublin@interia.pl lub telefonicznie: 81/53-235-16 od poniedziałku do piątku, między 9.00 a 15.00.

13 stycznia 2014 r.

Sprawozdanie ze zbiórki publicznej (.pdf)

Załączniki (.pdf)


Na podstawie decyzji: SA-ZZP.5311.19.2013