Kontakt z TPD

ul. Narutowicza 54
20-016 LUBLIN
tel.: (81) 532 35 16
tel./fax: (81) 532 39 43
e-mailtpdlublin@interia.pl

Galeria zdjęć

 • 1.jpg
 • 2.jpg
 • 3.jpg
 • 4.jpg
 • 5.jpg
 • 6.jpg
 • 7.jpg
 • 8.jpg
 • 9.jpg
 • 10.jpg
 • 11.jpg
 • 12.jpg
 • 13.jpg
 • 14.jpg
 • 15.jpg
 • 16.jpg
 • 17.jpg
 • 18.jpg
 • 19.jpg
 • 20.jpg

Partnerzy TPD

 • slide_1.jpg
 • slide_2.jpg
 • slide_3.jpg

2015

Spotkanie opłatkowe

W dniu 11 grudnia w Hotelu Victoria odbyło się spotkanie opłatkowe dla dzieci ze Środowiskowego Ogniska Wychowawczego TPD oraz ich rodzin , Zarządu, działaczy oraz wolontriuszy. 

Dzieci przygotowały specjalny program artystyczny, który zaprezentowały podczas spotkania. 
Główną atrakcją dla nich była wizyta "Gwiazdora". Wręczył On świąteczne prezenty dla podopiecznych Ogniska TPD.
Nasi stali, zasłużeni wolontariusze otrzymali podziękowania za cały rok pracy.

Zobacz zdjęcia

 


 

Prowadzimy punkt wydawania darów odzieżowych

Od dnia 2 grudnia, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 10.00 do 17.00, przy ul. Narutowicza 54, czynny jest punkt wydawania darów odzieżowych zebranych podczas zbiórki w ramach Akcji "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę". Wszyscy zainteresowani mogą przyjść i wybrać sobie potrzebne dary w postaci odzieży, obuwia, zabawek, artykułów szkolnych, czy książek. 

IMG_3361.JPG        IMG_3365.JPG       IMG_3363.JPG

 


Podsumowanie "Świątecznej zbiórki żywności"

 

W dniach 4 - 6 grudnia odbyła się "Świąteczna Zbiórka Żywności" organizowana przez Bank Żywności w Lublinie, do której zostaliśmy zaproszeni.
Dzięki zaangażowaniu naszych wolontariuszy zebraliśmy łącznie ponad 760 kg żywności długoterminowej i słodyczy. Z pomocy skorzystały 54 rodziny oraz dzieci ze Środowiskowego Ogniska Wychowawczego TPD.
Bardzo dziękujemy wszystkim wolontariuszom za całoroczną pomoc i zaangażowanie. Bez Waszej pomocy nie bylibyśmy wstanie pomóc rodzinom w potrzebie.

DZIĘKUJEMY!


plakat_zbiórka.jpg

 


 

Lubelskie Targi Aktywności Osób Niepełnosprawnych

W dniach 3 i 4 grudnia 2015 odbyła się III edycja Lubelskich Targów Aktywności Osób Niepełnosprawnych. 
W pierwszym dniu konferencje poświęcone były aktywnemu udziałowi osób z różnymi niepełnosprawnościami w życiu kulturalnym wraz z pokazami różnych grup tanecznych. Drugi dzień poświęcony był aktywności zawodowej osób niepełnosprawnych - szczegółowy p
rogram konferencji (.pdf)

Równolegle z Targami odbyła się część wystawiennicza, połączona z kiermaszem prac wykonanych przez osoby niepełnosprawne na zajęciach terapeutycznych.

Wydarzenie odbyło się dzięki współpracy Miasta Lublin z Forum Kobiet Lublina, Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Lublinie, Stowarzyszeniem na Recz Osób Potrzebujących Wsparcia „IUVO”, Stowarzyszeniem Rodzin Osób z Zespołem Downa „Ukryty Skarb”, Fundacją Fuga Mundi oraz Polską Fundacją Ośrodków Wspomagania Rozwoju Gospodarczego „OIC Poland" z siedzibą w Lublinie.

Targi-plakat.jpg

IMG_3358.JPG        IMG_3357.JPG        IMG_3356.JPG       IMG_3354.JPG 

Targi Zaangażowania Obywatelskiego

W dniu 17 listopada wzięliśmy udział w Targach Zaangażowania Obywatelskiego organizowanych przez Fundację Aktywności Obywatelskiej. 
Podczas Targów odbyły się dwa bloki tematyczne dotyczące wolontariatu: 
W pierwszej części - praca społeczna jako sposób wejścia na rynek pracy - oferta dla wolontariuszy w ramach projektu „KOD do rozwoju” oraz koncepcja rozwoju Lublina w kontekście rynku pracy ze szczególnym uwzględnieniem osób młodych.
Druga część to trójsektorowy panel dyskusyjny na temat „Wolontariat pracowniczy – obowiązek czy potrzeba samorealizacji?”, w którym wzięli udział przedstawiciele m.in. Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach, Lubelskiego Węgla „BOGDANKA” S.A., Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo oraz IBM Polska Sp. z o.o.

Podczas Targów lubelskie organizacje pozarządowe zaprezentowały swoją ofertę dla wolontariuszy w różnych obszarach m.in.: seniorów, dzieci i młodzieży, kultury, edukacji, sportu, opieki nad zwierzętami, ekologii.

IMG_3315.jpg                        IMG_3320.jpg                          IMG_3318.jpg         


 IMG_3316.jpg

 


"Przyjacielska pomoc" - zbiórka żywności TPD w dniach 6-8 listopada

IMG_3199.JPG

 

W dniach 6, 7  i 8 listopadaodbyła się zbiórka żywności zorganizowana przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Lubelski Oddział Regionalny. Było to jednocześnie działanie dodatkowe prowadzone przez nasze Stowarzyszenie w ramach unijnego programu dożywiania (FEAD).
Bardzo dziękujemy wszystkim wolontariuszom, któłrzy pełnili dyżur w sklepach, którzy pomogli nam transportowo oraz przy segregacji i liczeniu zebranej żywności.
Dziękujemy także bardzo serdecznie klientom sklepów sieci Stokrotka, dzięki któłrym udało nam się zebrać łącznie
1610 kg. Pomoc trafiła do ponad stu rodzin, podpiecznych TPD.

12207861_776973732429496_1877615636_n.jpg        12233408_776973725762830_19195286_n.jpg         IMG_3202.JPG


Projekt "Jemy zdrowo"
Jemy_zdrowo7.jpg

W dniu 26 października odbyły się warsztaty kulinarne "Jemy zdrowo" w ramach działań dodatkowych programu FEAD współfinanowanego ze środków Gminy Lublin. 
Celem projektu jest edukacja dzieci w zakresie zdrowego odżywiania oraz aktywizacja młodych ludzi do podejmowania inicjatywy, poprzez podniesienie ich wiedzy oraz świadomości w zakresie zdrowego odżywiania. 

W trakcie zajęć dzieci pod okiem profesjonalnego kucharza przygotowały zdrową kolację, na którą złożyły się sałatka z aromatyzowanym pomarańczą serem i sosem jogurtowym curry, twarożek z białego sera i ogórka, masło z awokado oraz kanapki z twarogiem, łososiem i masłem awokado.

Więcej o programie przeczytać mogą Państwo na naszych stronach w zakładce: 
"pomoc żywnościowa - FEAD". 

 

Zobacz zdjęcia

 


Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę 2015

Logo_Akcji_PDPZ.jpg

W dniu 26 października odbyło się pierwsze spotkanie Głównego Społecznego Komitetu Organizacyjnego Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę". Do grona Przyjaciół Akcji włącza się już tradycyjnie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci.
Z ramienia naszej organizacji Akcję w Komitecie reprezentuje Pani Wiceprezes Iwona Łysakowska, która będzie również Kierownikiem Głównego Magazynu Akcji w Lublinie. 
Wielka Uliczna Zbiórka Darów w ramach Akcji odbędzie się 29 listopada 2015 roku.
 

Więcej informacji o spotkaniu Komitetu Organizacyjnego na stronach internetowych www.radio.lublin.pl

 

Więcej o Akcji na oficjalnych stronach www.pdpz.pl

 


Rozliczenie 1% podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2014

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci zgromadziło w województwie lubelskim łącznie ponad 25 000 zł. 
Za każdy przekazany nam 1% Państwa podatku dochodowego bardzo serdecznie dziękujemy, zgromadzone środki zostaną podzielone zgodnie z Państwa wskazaniami na poszczególne Oddziały i Koła.
Rozliczenie w wykorzystanie środków przez jednostki umieścimy w styczniu w 2016 roku.

 

 


 

"Przyjacielska pomoc" - zbiórka żywności TPD w dniach 6-8 listopada

W dniach 6, 7  i 8 listopada odbędzie się zbiórka żywności organizowana przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Lubelski Oddział Regionalny. Będzie to jednocześnie działanie dodatkowe prowadzone przez nasze Stowarzyszenie w ramach unijnego programu dożywiania (FEAD).
Zbiórkę naszą prowadzić będziemy w 10-ciu wybranych sklepach sieci Stokrotka. Bardzo dziękujemy za udzieloną zgodę.
Serdecznie zapraszamy wolontariuszy do współpracy. Zapisy prowadzimy od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 15, pod numerem telefonu: 81/ 53-235-16. ZAPRASZAMY wszystkie chętne osoby. 

Lokalizacje sklepów:

 

- ul. Kunickiego 141,

- ul. Nałęczowska 30,

- ul. Godebskiego 1, 

- ul. Dr. Męcz. Majdanka 28,

- ul. Jagiełły 1,

- ul. Lipowa 13, 

- ul. Śliwińskiego 1,

- ul. Jutrzenki 5,

- ul. Ametystowa 1.

 

 


 

Fundacja Tesco Dzieciom pomaga podopiecznym Ognisk TPD
Startuje Ogólnopolski Program Dożywiania Potrzebujących Dzieci "ZDROWO JEŚĆ, BY ROSNĄĆ W SIŁĘ", prowadzony przez Fundację Tesco Dzieciom.
Z programu dożywiania Fundacji Tesco Dzieciom skorzysta kilkaset podopiecznych TPD z całej Polski. Środki na realizację programu "ZDROWO JEŚĆ, BY ROSNĄĆ W SIŁĘ" pozyskiwane są w ramach zbiórki publicznej, prowadzonej w sklepach Tesco na terenie całego kraju.
Program Fundacji Tesco Dzieciom w sposób kompleksowy odpowiada na potrzeby naszych podopiecznych w zakresie dożywiania. Jego celem jest sfinansowanie zakupu żywności dla potrzebujących dzieci oraz ich edukacja w zakresie zdrowego żywienia i poszerzenie umiejętności związanych z higieną, estetyką i przygotowaniem posiłków.
W ramach programu dzieci ze Środowiskowego Ogniska Wychowawczego TPD w Lublinie wezmą udział w cotygodniowych warsztatach kulinarnych, spotkaniach z dietetykiem, kucharzem.  Odbędą się zajęcia dotyczące zdrowego stylu życia.

Więcej o programie na stronach Fundacji Tesco:
fundacjatesco.pl


 

Zarząd Główny Towarzystwa Przyjaciół Dzieci oraz Fundacja BGŻ BNP Paribas  zapraszają  podopiecznych środowiskowych ognisk wychowawczych do udziału w konkursie plastycznym pod hasłem "Niosąc pomoc, niosę radość".  
Dzięki konkursowi podopieczni zdobywają środki dla swojej placówki. Jury spośród nadesłanych prac wybierze 200, a za każdą z wybranych placówka TPD (świetlica, ognisko), do której uczęszcza autor pracy otrzyma 50 zł.
Zatem  podopieczni swoimi staraniami zdobywają środki finansowe dla swojej placówki.

 


W dniu 10 października Galeria GALA przy ul. Fabrycznej zaprasza do udziału w wydarzeniu pt. "Świadomi Rodzice".

Świadomi Rodzice to druga edycja eventu, który w ubiegłym roku przyciągnął dużą grupę zainteresowanych. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.
Celem wydarzenia jest umożliwienie rodzicom zapoznania się z aktualną ofertą produktów oraz usług dla dzieci, skorzystania z konsultacji z ekspertami, zapisania swoich pociech na zajęcia dodatkowe w roku szkolnym 2015/2016.
Swoje stoisko będzie miała również nasza organizacja. Zapraszamy dzieci do wspólnej zabawy. 

 


 

W dniach 25 i 26 wrzewśnia odbyła się zbiórka żywności "Podziel się posiłkiem", organizowana przez Bank Żywności, do której zostaliśmy zaproszeni.
Nasza organizacja prowadziła zbiórkę w następujących sklepach: Biedronka przy ul. Diamentowej, Biedronka przy ul. Woronieckiego oraz Stokrotka przy ul. Nałkowskich. 
Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, za pomoc którym serdecznie dziękujemy, zebraliśmy łącznie 490 kg żywności. Pomoc otrzymało 31 rodzin oraz dzieci ze Środowiskowego Ogniska Wychowawczego.

Zobacz relację po zbiórce przygotowaną przez Polskie Radio Lublin.

 


 

Zakończyła się tegoroczna Akcja letnia. Na 6-ciu turnusach rehabilitacyjnych (Zakopane, Rowy, Jastrzębia Góra, Darłówko, Okuninka) , 5-ciu koloniach wypoczynkowych (Zakopane, Murzasichle, Jarosławiec, Okuninka), 2-ch półkoloniach (Zamość) oraz 3-ch turnusach "Lato w mieście" (Lublin) uczestniczyło łącznie 680 dzieci i młodzieży.
Na wszystkich turnusach realizowany był bogaty program rekreacyjny i wypoczynkowy, a na turnusach rehabilitacyjnych dodatkowo prowadzona była rehabilitacja usprawniająca.
Turnusy nasze były częściowo dofinansowane ze środków Wojewody Lubelskiego, Urzędu Miasta Lublin, Urzędu Miasta Zamość.
Wszyscy uczestnicy wrócili bezpiecznie, zadowoleni i szczęśliwi.

Teraz wszystkie dzieci czeka 10 miesięcy pilnej nauki, a my już myślimy o zapewnieniu dla nich atrakcji w przyszłe wakacje. 

Zobacz zdjęcia

 


 

W dniu 30 sierpnia odbyła się po raz jedenasty, organizowana przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Lubelski Oddział Regionalny impreza informacyjno – rekreacyjną w Parku Ludowym przy al. Piłsudskiego w Lublinie pod nazwą: "Bezpieczny powrót do szkoły".
Kolejny raz chcieliśmy, poprzez zabawę, przypomnieć podstawowe zasady bezpiec
zeństwa poruszania się po drogach i zwrócić uwagę na konieczność ich stosowania oraz upowszechnić wiedzę o przyczynach i skutkach niepełnosprawności powstającej w wyniku wypadków komunikacyjnych m.in. w drodze do szkoły.

W ramach Festynu, dzięki przygotowanym konkursom, pokazom i prezentacjom przypomnieliśmy podstawowe zasady bezpieczeństwa i zwróciliśmy uwagę na konieczność ich stosowania.
Impreza była współfinansowana ze środków Prezydenta Miasta Lublin.

Wśród atrakcje jakie przygotowaliśmy dla uczestników znalazły się:
- występ wokalny w wykonaniu Mateusza Tureckiego -  stypendyty Prezydenta Miasta Lublin oraz Marszałka Województwa Lubelskiego, laureata licznych nagród
- występ Pani Kingi Gałkowskiej, która zaprezentowała pokaz tańcas brzucha
- występy taneczne dzieci z Dzielnicowego Domu Kultury Łęgi pod przewodnictwiem Pani Marzeny Jakubowskiej
- występ taneczny dzieci z grupy pod nazwą "Gwiazdy Czeczeni"
- pokaz pierwszej pomocy przygotowany przez wolontariuszy z Polskiego Czerwonego Krzyża
- pogadanka na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym przygotowana przez policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie
- liczne konkursy związane z bezpieczeństwiem, poruszaniem się po drogach, zachowaniem na przejściach dla pieszych, które poprowadziła i hojnie nagradzała uczestników Pani Agnieszka Grabowska

Wszystkim artystom, którzy wystąpili tego dnia bardzo serdecznie dziękujemy.
Całość poprawdził niezastąpiony w tej roli - Radek Werbowski z Radia Freee, któremu również bardzo dziękujemy.

Dużo działo się także poza samą sceną, a to za sprawą wolontariuszy z Towarzystwa Przyjaciół Dzieci i Klanzy: malowanie twarzy, liczne zabawy dla dzieci z chustą, tunelem i wiele innych atrakcji.
Bardzo dziękujemy za zaangażowanie i zabawianie najmłodszych uczestników naszego Festynu.
Szczególnie dziękujemy Pani Monice, która wytrwale spełniała marzenia dzieci i malowała na twarzy najbardziej wymyślne wzrory.

Podziękowania należą się również naszym partnerom:
- Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Rodzinie w Lublinie, za pomoc przy organizacji Festynu oraz za smaczny poczęstunek dla wszystkich uczestników
- Urzędowi Miasta Lublin, za wsparcie naszej inicjatywy

Sponsorami Festynu byli:
- Radio  Taxi MPT 1-919-1, które ufundowało nagrodę główną w loterii, czyli tablet
- Bank BPH, który przekazał wyprawki dla dzieci na rozpoczynający się nowy rok szkolny

Patronat medialny nad Festynem objęli:
- Polskie Radio Lublin
- TVP Lublin
- Dziennik Wschodni

Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w prace przy Festynie bardzo serdecznie dziękujemy za poświęcony czas.

 

 

Zobacz zdjęcia

Zdjęcia z Festynu także na naszym facebookowym fanpeagu.

PLAKAT_2015_-_powrót_do_szkoły_-_krzywe.jpg

ulotka.jpg 

 

 


 

W dniach od 26-28 czerwca, w ramach działań dodatkowych Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (FEAD), przeprowadziliśmy kolejną w tym roku zbiórkę żywności, pod hasłem "Przyjacielska Pomoc", w 9-ciu sklepach sieci Stokrotka.
Dzięki pomocy ponad 40-tu wolontariuszy zaangażowanych w zbiórkę zebraliśmy ponad tonę żywności długoterminowej i słodyczy, którą przekazana zostanie naszym podopiecznym.
Bardzo wszystkim dziękujemy za zaangażowanie i pomoc przy zbiórce.

 


 

19 i 20 czerwca w hali wystawienniczej Targów Lublin przy ul. Dworcowej odbyły się Lubelskie Targi Organizacji Pozarządowych zorganizowane przez Forum ubelskich Organizacji Pozarządowych.
Pierwszego dnia odbył się szereg spotkań i konferencji dotyczących organizacji działających w III sektorze. Składały się one z trzech tematów:
1. III Sektor dla Polski – sektor pozarządowy wypracowuje swoją strategię,
2. Innowacje społeczne – innowacje z ludzką twarzą,
3. Federalizacja organizacji pozarządowych, jako sposób na wzmocnienie III sektora. 

W sobotę 20 czerwca odbyła się część wystawiennicza, gdzie przedstawiciele ponad 70-ciu organizacji prezentowali działania wszystkim zainteresowanym. Na naszym stoisku można było spotkać i porozmawiać Panią Prezes Ireną Kasperską -Dwórnik, Panią Wiceprezes Iwoną Łysakowską, Agnieszkę Grabowską, Joannę Jabłońską oraz Krzysztofa Leszczyńskiego, którzy odpowiadali na pytania dotyczące konkretnych działań prowadzonych przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, m.in. o Centrum Pomocy i Praw Dziecka, Środowiskowe Ognisko Wychowawcze, organizację turnusów rehabilitacyjnych, czy udzielanie pomocy podopiecznym. 

Zobacz zdjęcia

 

 

Plakat_LFIP2015.jpg
 

Od czerwca do końca 2015 roku w Towarzystwie Przyjaciół Dzieci w Lublinie, osoby które otrzymają skierowanie z Ośrodka Pomocy Społecznej, mogą skorzystać ze wsparcia w postaci żywności, która cyklicznie będzie dystrybuowana w formie paczek żywnościowych. Każda z osób otrzymujących paczki żywnościowe, otrzyma produkty następującego typu: makaron świderki, ryż biały, kaszę jęczmienną, płatki kukurydziane, mleko UHT, ser żółty , groszek z marchewką, koncentrat pomidorowy, dżem truskawkowy, mielonkę wieprzową , klopsiki w sosie własnym, cukier biały, olej rzepakowy.

Celem Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 jest dotarcie z pomocą żywnościową do grup osób najbardziej potrzebujących w całej Polsce. Od połowy maja 2015 roku rozpocznie się realizacja Podprogramu 2015, w ramach którego osoby najbardziej potrzebujące w całej Polsce będą mogły skorzystać ze wsparcia w postaci żywności, jak również możliwości uczestniczenia w różnych działaniach wspierających, edukacyjnych i włączających. Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 jest wspófinansowany z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

Osoby korzystające ze wsparcia Programu w naszym województwie mogą również wziąć udział w ciekawych warsztatach edukacyjnych dotyczących wzmacniania samodzielności i kompetencji w zakresie prowadzenia gospodarstwa domowego. Wsparcie działaniami towarzyszącymi, pozwoli na zwiększenie wymiaru pomocy żywnościowej, która realizowana jest w ramach Programu.

Pomoc żywnościowa, w postaci paczki żywnościowej może być przekazywana do osób spełniających kryteria kwalifikowalności do statusu osoby najbardziej potrzebującej, tj.: osób i rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, spełniających kryteria określone  w art. 7 ustawy o pomocy społecznej i których dochód nie przekracza 150% kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania z pomocy społecznej (813 zł dla osoby samotnie gospodarującej i 684 zł dla osoby w rodzinie), na podstawie skierowania wystawionego przez właściwy terytorialnie Ośrodek Pomocy Społecznej, lub w przypadku osoby bezdomnej – oświadczenia podpisanego w organizacji.


plakat_żywnościowy.jpg

 


 

 

W dniach 19 i 20 czerwca odbędą się Targi organizacji pozarządowych. Pierwszego dnia odbędzie się szereg spotka i konferencji dotyczących organizacji działających w III sektorze, natomiast drugi dzień (20 czerwca - sobota) to dzień otwarty dla wszystkich. W hali Targów Lublin przy ul. Dworcowej pojawi się ponad 50-ciu wystawców (w tym nasza Organizacja). Zapraszamy na nasze stoisko oznaczone numerem 10, na którym będzie można m.in. uzyskać informacje o zakresie działalności TPD.
Targi to nie tylko okazja do zaprezentowania się organizacji pozarządowych, ale także ciekawy program dla odwiedzających. Dużo atrakcji na poszczególnych stoiskach oraz na scenie.  

 

W okresie wakacji w naszej placówce realizowany będzie program wypoczynkowy "Lato w mieście" współfinansowany przez Gminę Lublin.
Program przewiduje wiele atrakcji dla dzieci, turnieje sportowe, wyjścia na basen i do kina oraz ciekawe zajęcia rozwijające zainteresowania.

 


 

 

W niedzielę 31 maja na terenie Ośrodka Słoneczny Wrotków Zalewem Zemborzyckiem odbył się X Ekopiknik Rodzinny połączony z X Maratonem Leszczowym  nad Zalewem Zemborzyckim.

Impreza była okazją do przekazania informacji na temat działań podejmowanych przez Urząd oraz inne instytucje i firmy na rzecz poprawy jakości środowiska naszego miasta i regionu. 

Wystawcy przygotowali ekspozycje na swoich stoiskach, a na scenie poza występami wokalno-tanecznymi były prowadzone prezentacje i  konkursy z nagrodami.

Ekopiknik swoim występem uświetniła grupa  Recykling Band, który gra na instrumentach wykonanych z odpadów. 

Jednym z wystawców było Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Lubelski Oddział Regionalny, wśród atrakcji, które przygotowaliśmy  dla dzieci znalazły się: malowanie twarzy, puszczanie dużych baniek, zabawy animacyjne z chustą i tunelem, a także konkursy ekologiczne z nagrodami.

 

Zobacz zdjęcia

 plakat_ekopiknik.JPG 

 


 


Od dnia 23 kwietnia 2015 roku do 10 grudnia 2015 roku Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Lubelski Oddział Regionalny realizuje zadanie publiczne z zakresu pomocy społecznej, w tym pomoc rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywania szans tych rodzin i osób. 
Zadanie współfinansowane przez Województwo Lubelskie działające poprzez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej i realizowane jest na bazie Centrum Rodziny i Praw Dziecka TPD w siedzibie przy al. Racławickich 24. 
W ramach Centrum porad udzielają TPD-owski Rzecznik Praw Dziecka, Pedagog i Psycholog. Dyżury pełnione są w poniedziałki od 12.00 do 15.00 oraz czwartki od 13.00 do 16.00.

 

 


 

 

 dzien_matki_zyczenia.JPG

 
W dniach 8-10 maja odbyła się zbiórka żywności "Przyjacielska pomoc - zbiórka żywności Towarzystwa Przyjaciół Dzieci". Dzięki pomocy i zaangażowaniu wolontariuszy zebraliśmy łącznie tonę żywności, którą przekazaliśmy do ponad stu rodzin potrzebujących, będących podpiecznymi TPD.

 

 

Zapoznaj się z apelem Towarzystwa Przyjaciół Dzieci o pomoc dla dzieci - ofiar trzęsienia ziemi w Nepalu.

treść Apelu.pdf

 
Dzięki wsparciu Fundacji PGE – Energia z Serca mogliśmy kupić sprzęt biurowy, który pomoże nam w codziennej pracy, ułatwi
 komunikację z urzędami, zwiększy możliwości naszego działania, a dzięki temu będziemy mogli jeszcze lepiej pomagać naszym podopiecznym.


Energia-z-serca_znak_RGB.jpg                
11055724_882334841826861_4509510114954774986_n.jpg                      10314749_882334821826863_3559640599165685964_n.jpg

 

 

 


 

W dniu 21 kwietnia 2015  w Hali MOSiR przy al. Zygmuntowskich po raz 17 odbył się Koncert Charytatywny "Pomóż Dziecku". Patronat honorowy nad koncertem objął Prezydent Miasta Lublin Pan Krzysztof Żuk.

Na scenie wystąpili Formacja Chatelet oraz Grupa VOX. Koncert poprowadził Piotr Korzeb z lubelskiego Radia Freee, któremu bardzo dziękujemy za poświęcony czas.

Partnerzy Akcji "Pomóż Dziecku" - http://tpd.lublin.pl/index.php/podziekowania

Zobacz zdjęcia


 

 


 

W dniu 9 kwietnia 2015 w Kuratorium Oświaty w Lublinie odbył się XVII Zjazd sprawozdawczo-wyborczy Lubelskiego Oddziału Regionalnego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.
Pani Wiceprezes Iwona Łysakowska odczytała sprawozdanie z mijającej kadencji Zarządu za lata 2011-2014. Sprawozdanie dotyczyło działalności opiekuńczo- wychowawczej, pomocy dziecku i rodzinie, współpracy z instytucjami oraz działalności finansowej. Przedstawione zostały również zamierzenia na lata 2015- 2018.

Wybrany został nowy Zarząd, w skład którego weszli:

 

Irena Kasperska- Dwórnik- prezes

Iwona Łysakowska- wiceprezes

Ewa Krawczyk- Mączka- wiceprezes

Wiesława Woźniak- sekretarz

Helena Hass- skarbnik

Beata Kosidło- członek

Janina Kopczyńska- członek


W Regionalnej Komisji Rewizyjnej zasiadają:

Mariola Cieślak- przewodniczący

Izabela Zygmunt- członek

Beata Banaszak- Adasik- członek


Podczas Zjazdu wyróżniono zasłużonych działaczy, wolontariuszy i sponsorów TPD odznakami:

 

Specjalna Odznaka Przyjaciel Dziecka:

 

Pani Teresa Król – Prezes Oddziału Okręgowego TPD w Chełmie

Pani Janina Kopczyńska – Główny księgowy Oddziału Okręgowego TPD w Chełmie

Srebrna Odznaka Zasłużony Działacz TPD:

 

Pan Waldemar Łysakowski – wolontariusz w Lubelskim Oddziale Regionalnym TPD

Pan Konrad Burczyński - sponsor

Pani Agnieszka Grabowska – Kierownik/ wychowawca w Środowiskowym Ognisku Wychowawczym TPD w Lublinie

Pan Adam Woźniak – wolontariusz w Kole Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnością Intelektualną TPD

Odznaka Przyjaciel Dziecka:


Pani Eliza Pielacha – Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Matczynie

Pan Edwin Gortat – Wójt Gminy Wólka

Pani Celina Stasiak – Prezes Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Lublinie

Pani Karolina Zaborniak – działacz w Kole Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnością Intelektualną TPD

Pani Teresa Sowa – wolontariusz w Lubelskim Oddziale Regionalnym TPD


Zobacz zdjęcia

 


  

yczenia_wielkanocne_2015.jpgW dniach 
20 - 22 marca 2015 zorganizowaliśmy zbiórkę żywności dla naszych podopiecznych. 
Zbiórka pod hasłem "Przyjacielska pomoc - zbiórka żywności TPD" odbyła się w następujących sklepach sieci Stokrotka: przy ul. Kunickiego 141, ul. Nałęczowskiej 30, ul. Godebskiego 1,
ul. Dr. Męcz. Majdanka 28, ul. Jagiełły 1, ul. Lipowej 13, ul. Śliwińskiego 1, ul. Jutrzenki 5 i
ul. Ametystowej 1.
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w zbiórkę. Wolontariuszom dyżurującym w sklepach, kierowcom, którzy pomogli nam przy przewieziniu zebranych produktów do magazynu oraz osobom zaanagażowanym w posegregowanie i zliczenie zebranej żywności. 
Łącznie zebraliśmy 1525,5 kg żywności, która została przekazana naszym podpiecznym. 
Za możliwość przeprowadzenia zbiórki w sklepach sieci Stokrotka dziękujemy Panu Norbertowi Wójcikowi.  Dziękujemy także personelowi powyższych sklepów za wszelką pomoc i życzliwość.


zbzyw03.1.jpg             zbzyw03.2.jpg


 


 

 

W dniach 14 - 15 marca 2015 w galerii Gala przy ul. Fabrycznej 2 odbyła się impreza "Rodzina na warsztat". W programie znalazły się: alpakoterapia, warsztaty, konsultacje, zabawy. Towarzystwo Przyjaciół Dzieci było partnerem i miało swoje stoisko wystawiennicze. 

 

Zobacz zdjęcia

 

 


 

10 marca 2015 w Trybunale Koronnym odbyła się uroczystość, w czasie której zostały wręczone Medale Prezydenta Miasta Lublin dla Pań, które w szczególny sposób przyczyniły się do promocji i rozwoju naszego miasta. Prestiżowe wyróżnienia otrzymały Lublinianki rekomendowane przez członkinie Forum Kobiet Lublina oraz Prezydenta Krzysztofa Żuka. 
Jedną z wyróżnionych kobiet jest Pani Wiceprezes Iwona Łysakowska. Serdecznie gratulujemy.
Więcej informacji na stronie um.lublin.pl


medal_prezydenta1.jpgmedal_prezydenta2.jpgmedal_prezydenta3.jpg14 stycznia 2015  
sprawozdanie z przeprowadzonej zbiórki publicznej od 1 marca do 31 grudnia 2014 roku na podstawie decyzji nr 11/2014 z dnia 12 lutego 2014 roku wydanej przez Prezydenta Miasta Lublin.


Sprawozdanie str. 1 (.pdf)

Sprawozdanie str. 2 (.pdf)