Kontakt z TPD

ul. Narutowicza 54
20-016 LUBLIN
tel.: (81) 532 35 16
tel./fax: (81) 532 39 43
e-mailtpdlublin@interia.pl

Galeria zdjęć

 • 1.jpg
 • 2.jpg
 • 3.jpg
 • 4.jpg
 • 5.jpg
 • 6.jpg
 • 7.jpg
 • 8.jpg
 • 9.jpg
 • 10.jpg
 • 11.jpg
 • 12.jpg
 • 13.jpg
 • 14.jpg
 • 15.jpg
 • 16.jpg
 • 17.jpg
 • 18.jpg
 • 19.jpg
 • 20.jpg

Partnerzy TPD

 • slide_1.jpg
 • slide_2.jpg
 • slide_3.jpg

Aktualności_2018

Spotkanie opłatkowe 2018 - podsumowanie
Dnia 21.12.2018 r. odbyło się coroczne spotkanie opłatkowe, w Hotelu Victoria w Lublinie, dla pracowników, działaczy, wolontariuszy, dzieci i rodziców ze Środowiskowego Ogniska Wychowawczego TPD. Podziękowaliśmy wolontariuszom, którzy pomagali nam przy zbiórkach i innych akcjach. Dzieci miały spotkanie z Mikołajem i otrzymały od niego atrakcyjne prezenty. Roztrzygnęliśmy konkurs na Ozdoby Bożonarodzeniowe. Nie zabrakło tradycyjnego kolędowania, składania sobie życzeń świątecznych oraz podzielenia się opłatkiem.

Zobacz zdjęcia

 


Konkurs na Ozdoby Bożonarodzeniowe - roztrzygnięcie

Dnia 20.12.2018 r. o godz. 10.00 w siedzibie Lubelskiego Oddziału Regionalnego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, zebrała się komisja w składzie: Iwona Łysakowska – wiceprezes Lubelskiego Oddziału Regionalnego TPD, Agnieszka Godula – kierownik Środowiskowego Ogniska Wychowawczego TPD, Wiesława Woźniak - przewodnicząca Koła Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Niepełnsprawnością Intelektualną.
Zadaniem komisji konkursowej była ocena nadesłanych prac oraz wybór wyróżnionych i zwycięskich projektów, a ostatecznie opracowanie werdyktu końcowego poprzez wybór pracy zwycięskiej spośród wszystkich nadesłanych.
W kategorii praca indywidualna przyznano nagrody:
I miejsce: Bartosz Widyński - Specjalny Ośrodek Szkolano-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych im. prof. Zofii Sękowskiej w Lublinie

Ozdoby18.1.JPG

II miejsce: Wiktoria Andruszewska - Zespół Szkół Specjalnych przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie

Ozdoby18.2.JPG

III miejsce: Karol Popik - Specjalny Ośrodek Szkolano-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych im. prof. Zofii Sękowskiej w Lublinie

Ozdoby18.3.JPG


Wyróżnienia:
- Aleksandra Kosowska
- Bartłomiej Gałat
- Jakub Gałat
- Kacper Droździel
- Miłosz Zieliński
- Alicja Babisz
- Filip Rojewski
- Julia Cękała
- Katarzyna Dzierzbicka
- Emilka Kuźmiczuk
- Nikola Wojciechowska
- Daria Wolińska
- Amelia Sadowa
- Aleksandra Ołówka
- Oliwia Łopuszyńska

W kategorii praca rodzinna przyznano trzy wyróżnienia:
- Anielka i Katarzyna Zielińskie
- Alan Oleszek, Filip Widyński, Bartłomiej Gałat, Anna FLis, Zuzanna Marzec, Aleksandra Kosowska
- Wiktoria i Beata Adasik

Zobacz zdjęcia

 
TPD_-_zyczenia.jpg


Zbiórka do puszek na potrzeby Środowiskowego Ogniska Wychowawczego TPD
Na podstawie zgody Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji przeprowadziliśmy w sklepie Auchan, przy ul. Witosa, zbiórkę do puszek pod hasłem "Pomagam, bo lubię" zarejestrowaną pod numerem 2018/1221/OR. Zebrane pieniądze w kwocie 824 złote 15 groszy przeznaczymy m.in. na potrzeby Środowiskowe Ognisko Wychowawcze Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. 
Dziękujemy naszym wolontariuszom, bez których ta zbiórka by się nie mogła odbyć: pan Rafał, pan Mateusz, pan Krzysztof oraz młodzież: Oliwia, Wiktoria, Justyna, Sandra, Zuzanna, Wiktoria, Olaf, Szymon, Krystian. 
Podziękowania kierujemy także do klientów Auchan, którzy nie omijali naszych wolontariuszy i hojnie wsparli zbiórkę.


Auchan-zbiórka.jpg Auchan-zbiórka4.jpg  
Auchan-zbiórka2.jpg  Auchan-zbiórka3.jpg


"Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę" - aukcja
12 grudnia w Sali Błękitnej Urzędu Wojewódzkiego odbyła się aukcja w ramach Akcji "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę", w której uczestniczyły dzieci ze Środowiskowego Ogniska Wychowawczego. Oliwia, Justyna, Nikola oraz Mateusz włączyli się w pomoc organizacyjną prezentując gościom przybyłym na aukcję licytywane aktualnie przedmioty.
Więcej o aukcji na stronach internetowych www.pdpz.pl , tam też obszerna galeria zdjęć z tego akcyjnego wydarzenia.

Zobacz zdjęcia

 


Świąteczna Zbiórka Żywności 

W dniach 30 listopada i 1 grudnia odbyła się Świąteczna Zbiórka Zywności organizowana przez Bank Żywności w Lublinie. Tradycyjnie włączyliśmy się w tą inicjatywę. Wolontariusze TPD dyżurowali w sklepach: Biedronka przy ul. Sapiehy, Diamentowej, Woronieckiego oraz w sklepie Stokrotka przy ul. Nałkowskich. Zebraliśmy łącznie 974,60 kg żywności długoterminowe oraz słodyczy. Część żywnści zostanie przekazana na potrzeby dożywiania dla Środowiskowego Ogniska Wychowawczego TPD oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych im. Prof. Zofii Sękowskiej w Lublinie przy ul. Hirszwelda. Pozostała żywność w formie paczek zostanie przekazana rodzinom potrzebującym.

 

 47360951_255778735117195_4027463100578922496_n.jpg 47227840_1982964578415733_8932681310162386944_n.jpg 47065029_1982964615082396_883159307439308800_n.jpg

 


VI Lubelskie Targi Aktywności Osób Niepełnosprawnych

 

W dniu 4 grudnia 2018 roku od 10:00 do 14:00, w centrum wystawienniczym Targów Lublin odbyła się szósta edycja Lubelskich Targów Aktywności Osób Niepełnosprawnych. Targi organizowane są przez Prezydenta Miasta Lublin. Jak co roku głównym elementem Targów była część wystawiennicza połączona z kiermaszem prac osób niepełnosprawnych. Swoją ofertę  zaprezentowały firmy i pracodawcy zatrudniający lub chcący zatrudnić osoby niepełnosprawne, instytucje i organizacje realizujące projekty szkoleniowe kierowane do osób niepełnosprawnych, placówki terapeutyczne, edukacyjne oraz organizacje pozarządowe o społecznym profilu działalności. 
Jak co roku swoje stanowisko wystawiennicze miało Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Lubelski Oddział Regionalny.

Zobacz zdjęcia


LTAON18.1.jpgPEPCO_-_miś.png

W ofercie PEPCO znajdziecie misie, które mają specjalną misję. I właśnie Ty możesz pomóc ją zrealizować! Połowa zysku z ich sprzedaży przeznaczana jest na projekty Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Misie poznacie po unikalnej zawieszce z logo naszej organizacji. Zapraszamy do wsparcia.Seminarium

W dniu 24 listopada 2018 r. w Auli USzDz przy ul. Gębali odbyło się 32. seminarium diabetologiczne zorganizowane przez Koło Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycką Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Pani Wiceprezes  Lubelskiego Oddziału Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Iwona Łysakowska wręczyła Medale Dr Henryka Jordana zasłużonym działaczom Koła.

DSC_047625.jpg DSC_047221.jpg DSC_050655.jpg

 


"Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę" 2018

25 listopada odbyła się po raz 26. uliczna zbiórka darów w ramach Akcji "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę", której nasza organizacja jest współorganizatorem. Ponad 30 ton darów zebrano w Lublinie, są to głównie odzież, obuwie, zabawki oraz produkty żywnościowe. 
Najbliższe akcyjne wydarzenie to coroczny koszykarski "Mecz Słodkich Serc", który odbędzie się 3 grudnia w Hali MOSiR przy al. Zygmuntowskich. "Biletem wstępu" będzie tradycyjnie bombonierka lub duża czekolada. Serdecznie zapraszmy do udziału.
Akcyjne szczegóły na stronie - www.pdpz.pl

1620357_lg.jpg


Związek Harcerstwa Polskiego z Medalem im. Dr Henryka Jordana

Związek Harcerstwa Polskiego jest organizacją wychowawczą, która w centrum swoich działań stawia młodego człowieka. Wspiera go we wszechstronnym rozwoju poprzez stawianie wyzwań. 
Podczas uroczystej gali w Lublinie w okazji 100-lecia ZHP Związek Harcerstwa Polskiego został odznaczony Medalem imienia doktora Henryka Jordana, który wręczyła pani Irena Kasperska- Dwórnik – członkini Zarządu Głównego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci oraz Prezes Zarządu Lubelskiego Oddziału Regionalnego TPD. Związek Harcerstwa Polskiego został również wyróżniony Odznaką Specjalną "Przyjaciel Dziecka" za okazane dzieciom serce i pomoc w tworzeniu warunków dla pomyślnego rozwoju i godnego życia. 
Medal im. dr. Henryka Jordana to odznaczenie nadawane przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci (TPD) za szczególne zasługi dla rozwoju opieki zdrowotnej i upowszechnianie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży. Został on ustanowiony w 1974, jako najwyższe odznaczenie TPD. Przyznawany za systematyczną pracę lub wybitne zasługi na polu rekreacji i usportowienia dzieci i młodzieży, między innymi w organizowaniu rekreacji w czasie wakacji i ferii. 

Karolina_Piotrowska_20181103_IMG_8576-850x468.jpg


"Dzieciństwo w potrzebie"

Pod takim tytułem w dniu 21 listopada 2018 roku odbyło się wydarzenie w ramach jubileuszowych obchodów 100-lecia Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Była to konferencja zorganizowana przez Zarząd Główny Towarzystwa Przyjaciół Dzieci we współpracy naukowej z Akademią Pedagogiki Specjalnej w Warszawie oraz Akademią Ekonomiczno-Humanistyczną w Warszawie. Należy dodać, że konferencja odbyła się w pięknej Sali Lustrzanej Polskiej Akademii Nauk (Pałac Staszica) w Warszawie. 
Uczestników i gości powitał prezes ZG Wiesław Kołak, który poinformował także o przebiegu obchodów Jubileuszu 100-lecia TPD, jak również o tym, że obchody te objęła patronatem honorowym Małżonka Prezydenta RP Pani Agata Kornhauser-Duda. Referaty wygłosili: Marek Michalak, Kanclerz Kapituły Orderu Uśmiech; Prof. Stanisław Leszek Stadniczeńko (również prowadzący obrady); Wiceprezes Zarządu Głównego TPD Zygmunt Pyszkowski; Dr hab. Prof. APS Jacek Kulbaka; Dr Beata Skwarek, PWSZ im. Witelona w Legnicy; Dr Piotr Zamelski członek ZG TPD, Politechnika Opolska; Prof. Barbara Smolińska-Theiss, Akademia Pedagogiki Specjalnej. 
W swoich wystąpieniach znakomici prelegenci omówili takie zagadnienia, jak przemoc w wychowaniu, prawa dziecka, potrzeby dzieci niepełnosprawnych, prawa i obowiązki w rodzinie, zagrożenia w wychowaniu dziecka, rozumienie dziecka i jego potrzeb w świetle korczakowskiej koncepcji wychowania i opieki, idea interesu dziecka w działalności TPD. Kwestie te znalazły rozwinięcie w dyskusji, zaś w podsumowaniu (przesłaniu miłośników wieku dziecięcego do przyszłych pokoleń) znalazło się stwierdzenie, że misja Towarzystwa Przyjaciół Dzieci jest wciąż aktualna i TPD ma przed sobą wiele zadań do podjęcia i realizowania dla dobra dziecka, zgodnie ze współczesnymi wymogami i uwarunkowaniami.

Konf._dziecko_w_potrzebie_029_582_436_100.jpg  aDSC00313_582_776_100.jpg

List Minister Pracy i Poityki Społecznej - Pani Elżbiety Rafalskiej

TPD_list_min._E.Rafalskiej.png

 


 

 

Dkms_Bartuś_01-1.jpgW dniach 7-8 grudnia 2018 r. głównie w godzinach 10:00 – 18:00 w 72 hipermarketach Auchan odbędzie się kolejna edycja projektu. Będą to Mikołajkowe Dni Dawcy Szpiku w Auchan. Na terenie sklepów Auchan w całej Polsce będzie można zarejestrować się, jako potencjalny Dawca szpiku oraz wesprzeć FundacjęDKMS poprzez darowiznę pieniężną do skarbon. Rejestrację potencjalnych Dawców będą wspierać pracownicy – wolontariusze Auchan. W Auchan Lublin w Felicity w dniach 07-08.12.2018 w godzinach 10-18.00 stoisko będzie wystawione za linia kas nr 16-17.

 


Konkurs na ozdoby bożonarodzeniowe

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Lublinie serdecznie zaprasza do udziału w Konkursie Bożonarodzeniowym. Celem konkursu jest wykonanie samodzielnie lub z rodziną ozdoby świątecznej. Prace należy złożyć lub przesłać do 10 grudnia 2018 r. na adres Organizatora. Więcej szczegółów w Regulaminie konkursu.

2.jpg
Regulamin (.pdf)
Zgoda rodzica/opiekuna (.pdf)
Prawa autorskie (.pdf)


43417503_332571844181974_3743424509428891648_n.jpg

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 11 października o godzinie 11.00 na Cmentarzu Komunalnym przy ulicy Droga Męczenników Majdanka 71.


Pani Dominika Kulczyk, która od trzech lat pomaga podopiecznym Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, została odznaczona Orderem Uśmiechu. Uroczystość odbyła się w Teatrze Wielkim w Warszawie. Uczestniczyły w niej dzieci z całej Polski, w tym dzieci z ognisk Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

42743657_1827263110660796_9073179285371486208_o1_582_388_100.jpg


Przyjaciel_Dziecka_NR_1-6_706-711_2018.png


 Zbiórka żywności - 21-22 września
Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Lublinie zorganizowało w dniach 21-22 września zbiórkę żywności pod hasłem "Pomocna dłoń", która odbędbyła się w wybranych sklepach sieci Stokrotka. Zebraliśmy łącznie: 510 kg żywności długoterminowej oraz słodyczy. Zebrana żywność i słodycze została przekazana na potrzeby dożywiania w Środowiskowym Ognisku Wychowawczym oraz wsparcie otrzymały także potrzebujące rodziny, pozostające pod opieką TPD.  Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w zbiórkę wolontariuszom, tym którzy poświęcili czas dyżurując w sklepach, przy koszach, zwozili zebrane produkty oraz je zliczali i segregowali.

 

zbzywn18.4.jpg zbzywn18.6.jpg zbzywn18.5.jpg zbzywn18.3.jpg
 


Akcja letnia 2018 - podsumowanie
Zakończyliśmy tegoroczną akcję letnią. W okresie wakacyjnym 2018 roku odbyły się turnusy w Murzasichlu, dwa w Dźwirzynie, w Rowach oraz w Niechorzu, w których uczestniczyło ogólnie 200 osób. Pogoda dopisała, wszyscy wrócili wypoczęci, szczęśliwi, a stan zdrowia się poprawił. Zapraszamy do nas w przyszłym roku.

Zobacz zdjęcia

 


FEAD - Podprogram 2017

W ramach POPŻ Podprogram 2017, który był realizowany w okresie sierpień 2017 - czerwiec 2018 współpracowaliśmy z Bankiem Żywności z Lublinie, mieszczącym się
przy ul. Młyńskiej 18, 20-406 Lublin.

Program był skierowany do osób potrzebujących, o niskich dochodach do których 

trafiły takie produkty jak:

makaron jajeczny 4,5 kg, ryż biały 4 kg, herbatniki 0,6 kg, mleko UHT 7 l, ser 

podpuszczkowy dojrzewający 2,4 kg, groszek z marchewką 4 kg, fasola biała 4 kg,
koncentrat pomidorowy 1,76 kg, powidła śliwkowe 1,5 kg, gulasz wieprzowy z
warzywami 1,7 kg, filet z makreli w oleju 1,7 kg, szynka drobiowa 3 kg, szynka
wieprzowa 2,1 kg, pasztet wieprzowy 0,64 kg, cukier biały 4 kg, olej rzepakowy
4 l, kabanosy wieprzowe 0,36kg, miód wielokwiatowy 0,4 kg.

Za naszym pośrednictwem pomoc żywnościowa trafiła do 100 osób znajdujących się 

w trudnej sytuacji życiowej.

 

Wydaliśmy osobom potrzebującym:
- 4,766 ton żywności;
- 100 paczek żywnościowych

W ramach Podprogramu 2017 nasi podopieczni korzystający z pomocy żywnościowej 

uczestniczyli w działaniach towarzyszących. W ramach tych działań
uczestniczyliśmy łącznie w 4 warsztatach edukacyjnych, w których wzięło udział
50 osób.

 

Rodzaje warsztatów:
• Z psychologiem - 2 spotkania 10 uczestników
• Kulinarne - 1 spotkanie 15 uczestników
• Niemarnowanie żywności – 1 spotkanie 15 uczestników


Jednocześnie informujemy, że nie będziemy realizowali programu - Podprogram 2018 ze względu na brak środków.


Lato w mieście 2018 - podsumowanie
I turnus Lata w Mieście - Za nami ciekawie i mile spędzone chwile. Do tej pory bawiliśmy się na basenach w Aqua Lublin i na trampolinach w Manii Skakania. Ponadto wspólnie obejrzeliśmy w kinie film o przygodach dzielnych gnomów, a w Galerii Labirynt zwiedziliśmy wystawę interaktywną pt. "Składnica sztuki".

W trakcie drugiego turnusu akcji "Lato w mieście 2018" na dzieci czekało wiele atrakcji. Zajęcia rozpoczęły się od wycieczki do lasu, do punktu edukacji leśnej "Dąbrowa". Podczas spotkania uczestnicy pogłębili i odświeżyli swoją wiedzę o mieszkańcach lasów lubelszczyzny. Ponadto dzieci obejrzały w kinie film "Iniemamocni 2", bawiły się na basenach ośrodka Słoneczny Wrotków i zwiedziły Ogród Botaniczny. W ramach zajęć sportowych uczestnicy turnusu wspinali się na ściankach w centrum Sky Park oraz wzięły udział w zawodach sportowych na terenach zielonych miasta Lublina. Turnus zakończył się lodami oraz wspólnym spacerem po Starym Mieście.
Dobiegły końca zajęcia w ramach akcji Lato w mieście 2018. W tym czasie odbyły się zajęcia z cyklu "Tajemnice Zamku Lubelskiego"w Muzeum lubelskim, zajęcia sportowo - rekreacyjne w parku linowym nad Zalewem Zemborzyckim oraz w ośrodku Słoneczny Wrotków. W poniedziałek dzieci obejrzały w kinie Bajka film "Jaskiniowiec" o historii prehistorycznych piłkarzy. Ponadto odbywały się zajęcia plastyczne "sztuka recyklingu", w trakcie których dzieci tworzyły różne postaci i pojazdy z plastikowych butelek i nakrętek.

 

Zobacz zdjęcia

 


Zbiórka do puszek
Na podstawie zgody Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji przeprowadzamy zbiórki do puszek pod hasłem "Pomagam, bo lubię" zarejestrowaną pod numerem 2018/1221/OR. W dniach 22, 23 czerwca w Tarasach Zamkowych zbieraliśmy pieniądze na wakacyjne atrakcje dla dzieci ze Środowiskowego Ogniska Wychowawczego. Zebraliśmy 354 zł.

image000000_4.jpg image000000_8.jpg image000000_7.jpg image000000_3.jpg


Turnus w Jarosławcu
Koło Pomocy Dzieciom i Młodziaży z Niepełnosprawnością Intelektualną Towarzystwa Przyjaciół Dzieci na turnusie integracyjnym w Jarosławcu. Impreza dofinansowana ze środków PFRON. W trakcie turnusu uczestnicy odbyli wiele ciekawych wycieczek pieszych i autokarowych. 
Zobacz sprawozdanie z wycieczek pieszych i autokarowych (.pdf)

36223846_1768475123198014_2622460426247471104_o.jpg 36329582_1768475403197986_3199485713347248128_o.jpg 36325479_1768475009864692_1169415604952629248_o.jpg 36304310_1768475263198000_9191678227637075968_o.jpg


Półkolonie w Towarzystwie
Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Lubelski Oddział Regionalny zaprasza dzieci i młodzież w wieku 7–16 lat a na zajęcia wakacyjne. Zajęcia będą się odbywać od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-14.00 w placówce TPD, na świeżym powietrzu (parki, Zalew Zemborzycki, Ogród Saski, Stare Miasto) oraz w miejscach upowszechniających kulturę i sport. W programie półkolonii przewiduje się zajęcia promujące aktywny wypoczynek poprzez sport, rozwój zainteresowań i odkrywanie nowych talentów, podnoszenie  świadomości w dziedzinach odżywiania, funkcjonowania grupy rówieśniczej, ochrony przyrody. Planowane są zajęcia z zakresu kultury i sztuki, krajoznawstwa, zajęcia i turnieje sportowe, wycieczki rowerowe, wyjazd do lasu, zajęcia na basenie, w parku linowym, na ściance wspinaczkowej.

Terminy półkolonii:
Turnus I - 25.06–06.07.2018 r. "Wakacje z zagadkami" - sprawdź harmonogram zajęć (.pdf)
Turnus II - 09.07-20.07.2018 r. „Las tajemnic" 
Turnus III - 23.07-03.08.2018 r. "Sztuka recyklingu"

Miejsce pólkolonii: 
Środowiskowe Ognisko Wychowawcze Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Lublinie, przy 
ul. Narutowicza 54. Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest zapisanie dziecka na listę,  dostarczenie wypełnionej karty kwalifikacyjnej uczestnika wypoczynku. 

Karta kwalifikacyjna (.pdf)

Zapisy: od 14 czerwca 2018 r. od poniedziałku do piątku w godzinach 14.00 – 18.00 pod numerem telefonu 81 532 35 16. 
Zadanie w zakresie działalności na rzecz dzieci i młodzieży realizowane jest przy pomocy finansowej Miasta Lublin.

plakat_lato_w_miescie_2_2018.jpg                    lato_w_miescie.jpg 

  
lmi_biale.jpg
 


"Pomocna dłoń" - zbiórka żywności
W dniach 8-9 czerwca odbyła się pierwsza w tym roku zbiórka żywności pod hasłem "Pomocna dłoń" w sieci sklepów Stokrotka. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom zaangażowanym w zbiórkę. Do pomocy włączyły się również dzieci ze Środowiskowego Ogniska Wychowawczego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Uzbieraliśmy łącznie niemalże 300 kg. Żywność została przekazana na potrzeby dożywiania do naszej placówki oraz naszym podopiecznym.

34963446_1996495803999995_8536214824688812032_n.jpg

 34728346_1753688468032040_1109465523722125312_n.jpg

34857261_1753689971365223_3691532628659273728_n.jpg


Zaproszenie na warsztaty
Serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach z cyklu "Bo rodzina to jest siła". 15 czerwca 2018 roku o godzinie 16.00 odbędą się warsztaty umiejętności rodzicielskich - edukacja w zakresie wiedzy i umiejętności budowania autorytetu rodzicielskiego. Udział w warsztatach jest bezpłatny.  Zadanie realizowane w ramach dofinansowania Województwa Lubelskigo.

34822144_1742620409116819_700592720271376384_o.jpg


Konkurs na projekt maskotki TPD
Konkurs na projekt MASKOTKI Towarzystwa Przyjaciół Dzieci z okazji 100 lecia organizacji. Organizatorem jest Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Krakowie. Tematem jest przedstawienie za pomocą pracy plastycznej projekty maskotki Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. 

Szczegóły i zasady konkursu zawarte są w regulaminie (.pdf)
Załącznik nr 1 do regulaminu (.pdf)
Załącznik nr 2 do regulaminu (.pdf)
Formularz zgłoszeniowy (.doc)


Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie
W dniu 15 maja 50 osób, dzieci i młodzież niepełnosprawna z opiekunami uczestniczyły w wycieczce organizowanej przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Wycieczka współfinansowana była ze środków PFRON. Wszystkie eksponaty i urządzenia znajdujące się w Centrum Nauki Kopernik zafascynowały naszych uczniów: Świat Ruchu, Człowiek i Środowisko, Strefa Światła, Korzenie Cywilizacji, BZZZ! i Re: Generacja. W specjalnych symulatorach uczestnicy zobaczyli jak wygląda trzęsienie ziemi, jak powstaje tornado, jak rozchodzi się światło i fale dźwiękowe albo też jakie wrażenia towarzyszą człowiekowi chodzącemu po powierzchni księżyca. W galerii Człowiek i Środowisko poznali tajniki ludzkiego organizmu, a także próbowali zrozumieć otaczające nas na co dzień zjawiska, takie jak np. występowanie prądu w gniazdku elektrycznym. Galeria Strefa Światła pozwoliła zrozumieć im szereg skomplikowanych zjawisk związanych ze światłem w rozumieniu naukowym. Galeria Korzeni Cywilizacji ukazała najbardziej spektakularne osiągnięcia myśli ludzkiej. Galeria BZZZ!- miejsce stworzone specjalnie dla dzieci, które ma im pomóc w odkrywaniu otaczającego ich świata. Uczestnicy odwiedzili także nowoczesne Planetarium Niebo Kopernika, w którym obejrzeli seans astronomiczny, leżąc na wygodnych fotelach i mając nad głową rozgwieżdżone niebo...

Zobacz zdjęcia


Wręczenie flagi dla Towarzystwa Przyjaciół Dzieci
2 maja, podczas uroczystości na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego Pan Prezydent Andrzej Duda wręczył Ordery Odrodzenia Polski i Ordery Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej osobom zasłużonym w działalności na rzecz środowisk polonijnych. Podziękował odznaczonym oraz organizacjom, które otrzymały Flagi RP, za prowadzaną od lat działalność „dla bliźnich, dla rodaków”. - Dziękuję, że ją realizujecie w tak wspaniały sposób. Mam nadzieję, że te biało-czerwone flagi, które zabierzecie ze sobą i pokażecie waszym podopiecznym, podwładnym, kolegom koleżankom będą mobilizacją do jeszcze lepszej działalności dla Rzeczypospolitej Polskiej, dla rozsławiania Polski w kraju i poza granicami – podkreślił. 

flaga2.png
Zobacz film z uroczystości:
https://www.youtube.com/watch?v=31cLsIxwFBM&feature=youtu.be&t=32m38s


Zbiórki do puszek
Na podstawie zgody Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji przeprowadzamy zbiórki do puszek pod hasłem "Pomagam, bo lubię" zarejestrowaną pod numerem 2018/1221/OR. 20 kwietnia, podczas koncertu charytatywnego "Pomóż Dziecku", zebraliśmy kwotę 965 zł. Natomiast w dniach 27 i 28 kwietnia w sklepie Auchan Lublin - 470 zł. Darczyńcom bardzo dziękujemy. Dziękujemy również dyrekcji sklepu Auchan Lublin za zgodę na przeprowadzenie zbiórki oraz wszystkim wolontariuszom zaangażowanym w zbiórkę.

zbiorka-puszki-18.1.jpg  zbiorka-puszki-18.2.jpg

zbiorka-puszki-18.5.jpg

 


20. Koncert "Pomóż Dziecku"
20 kwietnia odbył się po raz dwudziesty Koncert Charytatywny "Pomóż Dziecku". Na scenie Centrum Kongresowego UP przy ul. Akademickiej 15 wystąpili: Krzysztof Respondek oraz zespół Abba Show, polska grupa wykonująca piosenki słynnej Abby.

 

Koncert ten był formą podziękowania darczyńcom za wsparcie Akcji "Pomóż Dziecku", której celem jest zgromadzenie funduszy na zorganizowanie kolonii zdrowotnych dla dzieci i młodzieży. 
Zobacz partnerów Akcji "Pomóż Dziecku"

 

Patronat medialny: TVP 3 Lublin oraz Polskie Radio Lublin S.A.

 

Zobacz zdjęciaSzkoły TPD
Towarzystwo Przyjaciół Dzieci prowadzi w ramach Centrum Rehabilitacji Edukacji i Opieki dwie szkoły ponadpodstawowe. 

Liceum Ogólnokształcące TPD, ktore prowadzi nabór uczniów do klasy I na rok szkolny 2018/2019.
Do szkoły przyjmowani są uczniowie z niepełnosprawnością ruchową i innymi niepełnosprawnościami.
- informacja
- nabór

Szkoła Przysposabiająca do Pracy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci jest placówką niepubliczną, ponadpodstawową (ponadgimnazjalną) dla młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz z niepełnosprawnością sprzężoną, w szczególności z dysfunkcjami narządu ruchu.
- informacja
- nabór


Kongres Organizacji Pozarządowych
16 kwietnia odbył się Kongres Organizacji Pozarządowych przy Wojewodzie Lubelskim. W ramach Kongresu odbyły się panele dyskusyjne dotyczące organizacji pozarządaowych, zmian w prawie, czy też finansowaniu NGO.Podczas Kongresu zaproszone organizacje miały możliowść zaprezentowania swojej działalności na specjalnie przygotowanych stoiskach.

 

         30729792_1693066210738906_3999208443473821696_n.jpg  30716444_1693066450738882_6310215163018477568_n_1.jpg
30739340_1693066407405553_4389390811972763648_n.jpg  30705089_1693066354072225_2905966819409920000_n_1.jpg
30052267_353788801797130_6673936478208017846_o.jpg


Życzenia Wielkanocne
Spokojnych i pogodnych Świąt Wielkiej Nocy, mnóstwa wiosennego optymizmu oraz samych sukcesów życzą Zarząd i pracownicy Lubelskiego Oddziału Regionalnego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci

wielkanoc.2018.jpg


"Coś dobrego" - Audycja w Radiu Lublin
http://link.radio.lublin.pl/dobrego.mp3
logo_rl.jpg

W dniu 5 marca przedstawiciele naszej organizacji byli gościmi programu "Coś dobrego" w Radiu Lublin.

2058881_lg.jpg

 


Wielkanocna Zbiórka Żywności
W dniach 16 i 17 marca odbyła się Wielkanocna zbiórka żywności dla naszych podopiecznych. Wolontariusze TPD dyżurowali w sklepach: Bieronka przy ul. Diamentowej i Woronieckiego oraz w Stokrotce przy ul. Nałkowskich. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w zbiórkę za pomoc.
Zebraliśmy w sumie: 350,9 kg żywności długoterminowej, która trafi przed świętami do najbardziej potrzebujących rodzin, podopiecznych TPD.

BZL_Plakat_B2_3mmSpad_Podgląd1.jpg


29314508_1663386920373502_4463913687173824512_n.jpg  29313803_1663386913706836_6409601221643993088_n.jpg  29339956_1663387050373489_2947069003597611008_n.jpg

 


20. Koncert Charytatywny "Pomóż Dziecku"
20 kwietnia odbędzie się 20.Koncert Charytatywny "Pomóż Dziecku". Na scenie Centrum Kongresowego UP przy ul. Akademickiej 15 wystąpi: Krzysztof Respondek oraz zespół Abba Show, polska grupa wykonująca piosenki słynnej Abby.

 

Koncert jest formą podziękowania darczyńcom za wsparcie Akcji "Pomóż Dziecku", której celem jest zgromadzenie funduszy na zorganizowanie kolonii zdrowotnych dla dzieci i młodzieży. 

Patronat medialny: TVP 3 Lublin oraz Polskie Radio Lublin S.A.

 


plakat.jpgPrzekaż naszej organizacji 1 % podatku - szczegóły


1procent.jpg

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Lubelski Oddział Regionalny zaprasza dzieci i    młodzież w wieku 7–16 lat a na zajęcia wakacyjne. Zajęcia będą się odbywać od    poniedziałku do piątku w godz. 10.00-14.00 w placówce TPD, na świeżym powietrzu    (parki, Zalew Zemborzycki, Ogród Saski, Stare Miasto) oraz  w miejscach    upowszechniających kulturę i sport.

Zwiedzanie zabytkowej latarni morskiej o wysokości 33m-jednej z 11 pomiędzy    darłowską ustecką. Ciekawy obiekt wchodzący w skład szlaku latarni na polskim    wybrzeżu ceglana bryła pochodząca XXw. Przystosowana do zwiedzania przez    turystów zachęciła uczestników do wdrapania się na punkt widokowy. Na szczycie    latarni mogliśmy podziwiać malownicze widoki na okolicę i dwa przybrzeżne    jeziora: Wicko i Kopań.  Wizyta w Muzeum Bursztynu w Jarosławcu-w prywatnym muzeum poznaliśmy    dokumentację złoża bursztynu w Polsce i na świecie oraz historię powstania    bursztynu bałtyckiego. Inkluzje-czyli zatopione w bursztynie kwiatostany,    szyszki, owady wzbudzały ogromne zainteresowanie. W muzeum zostaliśmy    oprowadzeni po ciekawych ekspozycjach: rekonstrukcji lasu bursztynowego    opowiadającej historię powstania bursztynu bałtyckiego oraz rekonstrukcja    podziemnej kopalni bursztynu. W zbiorach muzeum znajduje się druga co do    wielkości  bryła bursztynu w Polsce, ważąca ok.3kg,a także inne mniejsze bryły    o ciekawych  kształtach i  ubarwieniu  Spacer po klifie  Kolejną atrakcją są spacery pod malowniczym klifem    porośniętym roślinnością wydmową z chronionym mikołajkiem nadmorskim i wiecznie    zielonym lasem iglastym. Wysoki klif  jest tu przykładem niszczącej siły    morskiego żywiołu .Około 2-3 km za Jarosławcem klif opada i można było znaleźć    długi pas pięknej piaszczystej plaży. Przystań rybacka  Nieopodal nadbrzeża cumuję kolorowe kutry, a rybacy oferują świeżutkie ryby    prosto z morza. Dalej ,niebieski stateczek wypływa na wycieczki w morze,    podczas których można nacieszyć oczy widokiem klifu w całej okazałości. Kraina w Kratę-pieszy spacer po Jarosławcu prowadził pomiędzy starymi    zabudowaniami o konstrukcji szachulcowej z przełomu XIX i XX wieku, zwanymi    potocznie ”murem  pruskim.”

Pani Dominika Kulczyk, która od trzech lat pomaga podopiecznym Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, została odznaczona Orderem Uśmiechu. Uroczystość odbyła się w Teatrze Wielkim w Warszawie. Uczestniczyły w niej dzieci z całej Polski, w tym dzieci z ognisk Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

 

serdecznie zaprasza do udziału w Konkursie Bożonarodzeniowym. Celem konkursu jest wykonanie samodzielnie lub z rodziną ozdoby świątecznej. Prace należy złożyć lub przesłać do 10 grudnia 2018 r. na adres Organizatora. Więcej szczegółów w Regulaminie konkursu.